שכר ואופק קידום

מסכימה עם כל הנאמר ומרגישה צורך לחדד. התואר הראשון שלנו נחשב בין העמוסים בקרב המקצועות הפארא-רפואיים ובאופן כללי נחשב כתואר עמוס ואינטנסיבי ובכל זאת התחושה החד משמעית היא שאין הלימה בין ההשקעה הנדרשת בדרישות הסף של המקצוע והתואר ובין השכר המשולם בפועל לאחריו. יתרה מכך, בבתי חולים לא מכירים בתואר שני בניהול מערכות בריאות שהינו תואר שני מוערך ומבוקש! איפה יכירו בתואר כזה אם לא במערכת הבריאות הציבורית?

דבר נוסף הוא עניין האופק הקידומי, בהדגשה על אופק ויכולת השתכרות עתידית. באופן ברור וחד משמעי, השכר אינו הולם בשום צורה שהיא את ההשקעה שנדרשת מאיתנו בזמן העבודה ולאחריה. אינו הולם את המשאבים הרגשיים שעלינו להתמודד איתם ובתוכם גילויי האלימות שהינם מנת חלקם של כל עובדי מערכת הבריאות. השכר אינו הולם בעלי תואר ראשון או שני. יתרה מכך, נראה כי אין זה משנה אם יש תואר ראשון או שני, מאחר והתגמול על תואר שני הוא זעיר עד לא קיים.
כמו כן, ברוב מקומות העבודה השכר שעתי( או מחושב ככזה) אך אין תוספת( לרוב) עבור שעות נוספות שנדרשות על מנת להשלים בדיקות, סכומי בדיקות ו/או דו"חות טיפוליים.

בעיניי כל האמור לעיל בהחלט מוסיף לתחושה של תסכול ושחיקה ולתחושה שהמערכת באיזשהו מקום סומכת על תחושת השליחות של העובדים בתוכה.

Liraz s's picture
נוצר ע"י

Vote

1
הצבע\י לתשובה

תגובות

Vote

1
הצבע\י לתשובה
1הצבעה
255
צפיות
0
תגובות
1
חברים