הזמנה לשיפור נהלי אגף הרוקחות

אלי מרום's picture
אלי מרום
סגן מנהל אגף הרוקחות

נשמח לשמוע מכם, ציבור הרוקחים - אילו שינויים בנהלי משרד הבריאות ואגף הרוקחות יש לבצע על מנת להפחית את עומס העבודה ולהביא לשיפור השירות הרוקחי?

 

בקצרה

בסקר השחיקה שערך משרד הבריאות עלה כי אחד הגורמים לשחיקה הוא עומס עבודה אשר נובע, בין היתר, מעודף בירוקרטיה ונהלים. אנו פונים אליכם, רוקחים בקהילה (בתי מרקחת פרטיים וקופות החולים) ורוקחים בבתי חולים לצורך בחינת עדכונים נדרשים בנהלי אגף הרוקחות במשרד הבריאות, אשר יתרמו להפחתת עומס העבודה ויסיעו במניעת שחיקה. הצעות ורעיונות שיועלו יבחנו כחלק מתכנית העבודה להפחתת העומס ושיפור השירות הרוקחי.

 

רקע כללי

בסקר השחיקה בקרב עובדי מערכת הבריאות שערך משרד הבריאות בשנת 2018, השתתפו 1,348 רוקחים מקופות החולים, בתי החולים ומשרד הבריאות. מטרות הסקר היו לשקף תמונת מצב לאומית וארגונית בנושא חוסן ושחיקת עובדים, לזהות גורמים המשפיעים על שחיקת עובדים במערכת הבריאות, תוך מתן ביטוי לקבוצות עובדים שונות, מאפייני מקצוע וסוגי ארגונים ושירותים במערכת ולשמש בסיס לקידום תכניות התערבות ברמה הלאומית והארגונית. הסקר התייחס למקצועות השונים בסוגי הארגונים ומגוון השירותים במערכת. 

מדד השחיקה של הרוקחים היה 3.8 לעומת 3.4 שהינו הממוצע לכלל מקצועות הבריאות. מדד זה מלמד על רמת שחיקה גבוהה. בעקבות ממצאי הסקר פעל משרד הבריאות להקמת צוותים לצמצום השחיקה בסקטורים השונים ובהם רוקחות.

בדיוני הצוות לצמצום שחיקה בסקטור הרוקחות גובשו מספר תחומי התערבות אפשריים. בין אלה, עלה כי טיוב רגולציה, משמע עדכון ושינוי הנהלים הקיימים, יסייעו בהפחתת עומס העבודה ובצמצום השחיקה מבלי לפגוע באיכות השירות הרוקחי.

קישור לממצאי הסקר בכלל מערכת הבריאות

 

 

420

כל התשובות

בפועל נהלים רבים לא מיושמים כי הם מסורבלים מדי ומכבידים שלא לצורך. אתן דוגמה מנוהל ניפוק בשל צורך מיידי ודחוף. בפועל מדובר בחוק שעבר בכנסת ולא מיושם (או כמעט ולא).
ניקח דוגמה של מטופל הנוטל ציפרלקס באופן קבוע בבית מרקחת מסויים ונתקע. מה שלדעתי היה צריך להיות זה תהליך ניפוק ממוחשב עם קוד לניפוק חירום בו מתעדים את הניפוק באופן ממוחשב תוך שימוש בפרטי הרופא האחרון שהורה על ניפוק התרופה. שימוש בקוד יאפשר הפרדה משאר הניפוקים ומחשוב התהליך יאפשר החרגת תרופות מסויימות (בעלות פוטנציאל שימוש לרעה) וניתוח הנתונים בקלות.
נשאלת השאלה איזה נזק יכול להיגרם למטופל מטיפול בציפרלקס שבוע נוסף, קרא עוד

רוקח42's picture
נוצר ע"י
רוקח
03.08.19
0
0
הצבע\י לתשובה

עיקר השחיקה של הרוקחים נובעת מהפער בין התפקיד האמיתי של הרוקח ובין התפקיד בפועל.
בתפקידי כרוקחת אחראית מזה למעלה משני עשורים,עובדת לבד את כל המשמרות.
להוציא שעה וחצי גיבוי בשבוע.
נתקלת בחומה אטומה לסגירת ביהמק ואיזון כספת סמים מידי תחילת חודש.
חייבים לתת מענה בדחיפות לנתינת שעות ניהול לרוקח אחראי.

רבקה's picture
נוצר ע"י
רוקחת אחראית
03.08.19
0
0
הצבע\י לתשובה

היום הרוקחים מקבלים אחוזים מכל מבירת otc או תוסף תזונה בבית מרקחת בכללית. לא יחתכן שהמשכורת של רוקח תהיה תלויה במכירות! משרד הבריאות חייב להפסיק את זה. עצם זה שהרוקח מצטייר כמוכר גורם לתסכול רב מצד הרוקחים
אפשר לשנות זאת בצורה הרבה יותר נכונה עבור רוקחים- פרמיה לפי עומס העבודה בבית מרקחת- למשל מספר שורות שהרוקח מבצע פר חודש.

אלינה's picture
נוצר ע"י
רוקחת
03.08.19
0
0
הצבע\י לתשובה

1. יש לפשט את הנוהל של הכנות סטריליות ואונקולוגיות
2. להסביר לקהל וגם לרוקחים בצורה ברורה למי יש פטור מתור, היום זה גורם להרבה ריבים עם הרוקח ותסכול.
3. סמים מסוכנים- דיגיטלי עם חתימות דיגיטליות גם לרוקחים, רופאים ואחיות.

אלינה's picture
נוצר ע"י
רוקחת
03.08.19
0
1
הצבע\י לתשובה

יש להפריד את המכירה עצמה מפעולת הניפוק. הרוקח צקחך להתעסק עם ניפוק, תשאול וייעוץ, להעביר למטופל את התרופות עם ברקוד לקופה שם יגבו ממנו את התשלום. קודם כל יפנה את זמן הרוקח לתשאול ודבר שני ישפר את מעמד הרוקח בפני הציבור.
היום זהו המקצוע הטיפולי היחיד שמתקשר כל כך חזק לכסף וצריך לבצע הפרדה.

אלינה's picture
נוצר ע"י
רוקחת
03.08.19
0
1
הצבע\י לתשובה

היןם האנשים לא מכירים בזה שרוקח לומד תואר ראשון, שהוא מטפל, שברגע שהוא מקבל מרשם הוא בודק אינטרקציות ונכונות התרופה למטופל. הרנשים חושבים שזה קורס קצר לפתיחת מגירות, זיהוי התרופה וניפוק. חייב לפרסם את הרוקחים באמצעי התקשורת כמו שהדיאטניות הקליניות עשו בזמנו. אם הזלזול במקצוע יימשך מצד הציבור הרוקחים ימשיכו לברוח מהקהילה. כל רוקח שלמד ומעניק מעצמו למטופל רוצה לבל הערכה ולא זלזול

אלינה's picture
נוצר ע"י
רוקחת
03.08.19
0
0
הצבע\י לתשובה

המצב היום גורם לרוקחים בדלפק לשחיקה רבה, החוסר מביא לכך שהרוקח הוא רובוט ניפוק (כי התור רק הולך וגדל), אין זמן לייעוץ נכון למטןפל. המטןפלים עצמם לא רוצים לשאול שאלות כי מאחוריהם כבר עומד ההמון שרוצה תרופה מהרוקח. הרוקח לא יכןל לצאת להפסקה מסודרת ולאכול בשקט, וגם לא להפסקת שירותים.
חייב לשפר את מעמד הרוקח, לשנות תנאי עבודה ולגרום לרוקחים להישאר בקהילה

אלינה's picture
נוצר ע"י
רוקחת
03.08.19
0
0
הצבע\י לתשובה

השיטה הנוכחית של טופס 29ג לא יעילה. אם הרופא מחליט שהור רוצה לתת תרופה לא להתוויה או לחלד הוא צרחך לקחת אחריות, למלא מסמך שלו ולצרף למרשם וזהו. השיטה הנוכחחת רק גורמת לתסכןל בקרב המטופלים והרוקחים שאין להם מענה.

כמו כן תרופות כמו מקרודנטין שמיובאןת ב 29ג שניתן לקנןת רק בבית מרקחת קופה, ממש מקשה על מטופלים. צריך לפתוח את האפשרות למכור גם בבתי מרקחת פרטיים

אלינה's picture
נוצר ע"י
רוקחת
03.08.19
0
0
הצבע\י לתשובה

לדעתי איך שהרוקח מנפק היום תרופות מול דלפק עם מטופלים שיכולים לשמוע כל דבר שהרוקח מסביר רק גורם לשחיקה ולמעמד הרוקח לרדת. כל אחד יכול להתפרץ ולעמוד ליד המטופל השני. לדעתי צריך לשנות את דרך קבלת המטופל - בקוביה כמו בבנק, יותר פרטיות, הרוקח עומד פחות ומטופלים ירגישו פחות בנח לגשת ולהציק.

אלינה's picture
נוצר ע"י
רוקחת
03.08.19
0
0
הצבע\י לתשובה

לתת לרוקח להחליף את התרופנ במרשם לפי מה שהמטופל מבקש (כל עוד אין השפעה על אפקט קליני). למשל סירופ מוקסיפן במקום כדורי מוקסיפן. או לנפק 2 כדורים בעלי חוזק של 100 מג במקום 1 של 200 מג (כשאיח במלאי, המטופל לא רוצה ללכת לחפש בבית מרקחת אחר ואין לו בעיה לשלם כפול).
צריך לתת יותר כח בידיים של הרוקחים.
כשאנחנו על כל שטות מבקשים מרשם חדש מהרופא זה מוציא אותנו ממש לא מקצועיים.

אלינה's picture
נוצר ע"י
רוקחת
03.08.19
0
1
הצבע\י לתשובה

שלום רב. אני רוקחת צעירה יחסית בת 28 ולא עובר חודש בלי שאחשוב על הסבת מקצוע. דברים שיכולים לתרום הם
1 העצמת מעמד הרוקח חינוך הציבור שיש משמעות וחשיבות למעמד ניפוק תרופות.
2 יצירת קשר רציף יותר בין רופאים לרוקחים שיוכלו לתת משוב על הענות ודברים שעולים בשטח
3 המתקצעות רוקחית כמו בפגיה ואנטיביוטיקה כך גם בהריון וסוכר כמו שיש אצל אחיות
4 קורסים והשתלמויות מטעם משרד הבריאות
5 עידוד ותמיכה בפרויקטים מחקריים עם האוניברסטאות

Hila Ben Horin's picture
נוצר ע"י
02.08.19
0
1
הצבע\י לתשובה

כיום תפקיד הרוקח בישראל איבד מהתוכן המקצועי שלו, והתעסקות בנהלים ובירוקרטיות תופסת חלק גדול מדי, וכפועל יוצא הרוקח נתפס הן בציבור והן בקהילה הרפואית, ואף בקרב הרוקחים עצמם כבירוקרטים במקרה הטוב וכמוכרנים במקרה הרע. מרבית הרוקחים בימינו לא רוקחים כלל, ונותרו רק "שביבים" מהייחוד של המקצוע הגדול הזה כפי שהיה פעם, וכאן נמצא שורש הבעיה. כדי לשפר את מעמד הרוקח, על משרד הבריאות לצקת סמכות קלינית לתפקיד הרוקח בישראל, כאשר הדבר ככל הנראה יצטרך לבוא על חשבון הרופאים.
אם אנחנו על תקן "ספק התרופות" המנסה כמעט בכוח לוודא שהטיפול אותו רשם הרופא מתאים למצב המטופל בהתבסס על תשאול קצר של החולה, עם קרא עוד

ניר's picture
נוצר ע"י
רוקח
02.08.19
0
1
הצבע\י לתשובה

שיפור תנאי עבודה
שיפור מסכורת
הוספת קרן השתלמות לרוקחים (כחובה)
כביעת שכירות לרוקח ומחיר לשעה
הפסכה מכובדת לרוקח
תנאי עבודה הרבה יותר טובים
פחות רישומים מיותרים

Fadi Kabajah's picture
נוצר ע"י
31.07.19
0
0
הצבע\י לתשובה

עזבתי את דלפק (לפני כמה שנים) בתחילת דרכי מהסיבות הבאות:

1. על רוקח להיות מוכר ולמכור ללקוח תוספי תזונה/קרמים ועוד דברים על מנת שבית מרקחת יהיה רווחי . רוקח לא אמור להתעסק בזה חוץ מכמה דברים מסוימים וקריטיים כמו חומצה פולית בהריון. ולא לדחוף קרמים יקרים . מאוד איכזב אותי . לאסור על בתי מרקחת לדרוש מרוקח מכירות ומכירות אגרסיביות לפעמים.
2.בנוסף לחץ של זמני המתנה - אין זמן לייעץ ולהסביר למטופלים את כל מה שצריך וזה בסדר שהם שואלים שוב הרי הינם אנשי מקצוע בדרך כלל (יש זמן , אבל מערכת דורשת ותור לוחץ, אחרת בית מרקחת לא רווחי) . היה זמן רק לעשות חשבון ולהגיד כמה מילים מהר במקרה קרא עוד

נוצר ע"י
משתתף/ת אנונימי/ת (not verified)
31.07.19
0
0
הצבע\י לתשובה

שלום רב,
1) לימודי הרוקחות הינם קשים ודורשים שנים של לימודים אינטנסיביים במגוון נושאים, יש לנצל את הידע המקצועי של הרוקחים שלעיתים מתבזבז כאשר שעות ארוכות מהמשמרת מתבזבזות על סדר ותיוק, וזה לאו דווקא קשור לתחום הלימודים. לעניות דעתי יש לחייב את בתי המרקחת (הפרטיים והרשתות) להקצות תקן לעובדים לא מקצועיים לנושאי פירוק סחורה, סידור התכשירים וכו'.
2) אני מציע לכתוב נוהל שמחייב את המטופלים לא לדבר בטלפון או "להסתמס" בזמן קבלת השירות מהרוקח.
3) בנוסף- בעת ניפוק תרופה במרשם, שם הרוקח המנפק כתוב על הספח,
וחתימה, חותמת וחתימה ידנית על כל מרשם גורם לעומס ולעבודת ניירת מיותרת קרא עוד

raafat's picture
נוצר ע"י
רוקח אחראי
31.07.19
0
0
הצבע\י לתשובה

1. לוותר על תיעודים ידניים במקביל לרישום ממוחשב.הצורך בהדפסת ניייר בזבזני, אינו תואם את התקופה ומכפיל את העבודה.
2. אחידות בדרישות הרוקחים המחוזיים השונים.
3.צוות בית מרקחת "טכנאים"- להעביר הכשרה מובנית ומסודרת.
4.טפסי 29 ג לרכש- ליצור מנגנון אחיד ומרוכז ברמה ארצית/ספק.

נוצר ע"י
משתתף/ת אנונימי/ת (not verified)
30.07.19
0
0
הצבע\י לתשובה

היי
אתחיל ואומר שיש בעיה די רצינית בהתנהלות של רוקחים מחוזיים בצפון, במיוחד באזור של העמקים.

ההתייחסות היא לא שווה לכלל הרוקחים, לא הוגנת, יש התייחסות *נחמדה ומקלה יותר* לציבור רוקחים מהעדה הנוצרית לעומת אחרים.
יש התנהלות של שכונה וחוסר אחידות ועמידה בחוקים, וזה בא לידי ביטוי על ידי וויתור לחלק מהרוקחים על הנהלים, והתעקשות על יישום הנהלים לרוקחים אחרים.
יש רוקח מחוזי אחד שכנראה סובל מהתקפי זעם בלתי נשלטים, שבאים לידי ביטוי בצעקות והעלבות מאוד לא במקום, כולל זריקת חפצים והטלת אווירה מאיימת במקום. רוקח כזה שוכח לפעמים שהוא בסה''כ עובד במשרד הבריאות ויש לתת שירות קרא עוד

מונה חורי's picture
נוצר ע"י
רוקחת שעזבה את המקצוע
30.07.19
1
0
הצבע\י לתשובה
תגובות
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture

בניגוד לשאר מדינות מתקדמות בעולם כדוגמת אנגליה וארה"ב בישראל אין ממש יישום של תפקיד הרוקחות הקלינית. זה סוג של "פריווילגיה" בהרבה בתי חולים, קופות חולים (יש כאלה שאין בהן בכלל דבר כזה רוקח קליני).
יש רק בית ספר אחד בארץ בירושלים שמכשיר רוקחים קליניים כדוקטורים ומצער מאוד שכך הדבר! התואר השני בן גוריון הוא כללי ולא מאפשר קידום במעמד הרוקח מבחינה מקצועית.
יש מקום שמשרד הבריאות יחתור לקדם מקומות לסטאז', הגדלת תקני רוקח קליני, עידוד פתיחת תואר דוקטור ברוקחות גם באונוברסיטת בן גוריון. ההשכלה המתקדמת של הרוקחים בדגש על התחום הקליני זה העתיד של המקצוע! הפרטים הטכניים של ניפוק, ליקוט קרא עוד

ליטל סיאס's picture
נוצר ע"י
29.07.19
1
0
הצבע\י לתשובה
תגובות
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture

הגברת המקצועיות של הרוקחים הקהילתיים.
תוספת של כח עזר לא רוקחי כפי שכבר נכתב, אבל לוודא שלא יבוא על חשבון רוקח ולכן לחייב תקנים של רוקח לפי שורות ניפוק והיקף העבודה בבית המרקחת.

תשאול רוקחי מאד מאד חשוב, בביקורות משרד הבריאות להתמקד בעיקר בנושא הזה במקום בעניינים בירוקרטים. לוודא שהרוקחים מבצעים תשאול רוקחי נכון לכל מטופל גם לחולים כרוניים שרוכשים תרופותיהם שנים רבות חשוב לבצע תשאול רוקחי.

לעודד ייעוץ רוקחי בכל דרך אפשרית.לפרסם ולשווק את הרוקח כמייעץ (בפרסומות, בשלטים, בעיתונות...) לעודד מטופלים לפנות ולבקש ייעוץ רוקחי. למצוא דרך לתגמל רוקחים בייעוץ רוקחי.

וכפי קרא עוד

יעל שחר's picture
נוצר ע"י
29.07.19
1
0
הצבע\י לתשובה
תגובות
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture

צריך לתת לרוקח לשבת על כסא נוח ושיקבל הפסקה של 10 דקות כל שעה. לשים מינימום למשכורת של רוקח. לסגור את כל בתי המרקחת בשעה 6-7 כמו כל מדינות הOECD. לייצר גוף שמגן על זכויות הרוקח.

אדם's picture
נוצר ע"י
רוקח
29.07.19
1
0
הצבע\י לתשובה
תגובות
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture

בימינו יש הרבה מחסורים של תרופות ולא תמיד יש חלופה כנרית אבל לעית יש אותה תרופה מנינון אחר.
מציעה שכאשר יש מחסור במינון גבוה (דוגמא היה חסר DALACIN C 300) לאפשר ניפוק של מינון נמוך בהתאם (לדוגמא DALACIN C 150מג -שני כדורים) בלי לשלוח את המטופל לקבל מרשם חדשץ

Louise Adler's picture
נוצר ע"י
28.07.19
1
0
הצבע\י לתשובה
תגובות
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture

שלום,
כבר כמה חודשים שהגשנו בקשה ראשונית לנפק קנאביס.
הרוקחת האחראית עשתה את הקורס והתקנו את כל המצלמות, הכספות וכל אמצעי בטיחות הנדרשים.
במשרד הבריאות אין מענה.
ואנחנו פשוט מחכים לאישור ע"מ להתחיל להנפיק קנאביס.
זה לא הגיוני כמה זמן אנחנו צריכים לחכות.
ושאין מענה בכלל במשרד הבריאות.

נוצר ע"י
משתתף/ת אנונימי/ת (not verified)
28.07.19
0
0
הצבע\י לתשובה

שכר הרוקחים הן בבתי חולים והן בקהילה אינם הולמים את רמת האחריות והמקצועיות של הרוקחים. יש למסד את המקצוע ולאגד את כל הרוקחים באיגוד אחד כפי שקיים בבריטניה ה royal pharmaceutical society אחת ממטרות הארגון / איגוד יהיה לדאוג לשכר הולם ולביטוחים לרוקחים.

הילה יריב's picture
נוצר ע"י
28.07.19
0
0
הצבע\י לתשובה

1. לאפשר לעוזרי רוקח לנפק סמים מסוכנים
2. לבדוק מחדש משך החריגה המותרת עבור פריטי קירור בנוהל
3. להתנות פתיחת בתי מרקחת חדשים וותיקים בנוכחות כוח עזר קבוע
4. לאשפר תיעוד ניפוקים וניהול מלאי של סמים מסוכנים בצורה ממוחשבת ולא ידנית
5. לאשר מרשמם דיגיטלי לסמים מסוכנים - למניעת זיופים ולהקלה בשמירת מסמכים
6. שינוי חקיקה בנושא של עונשין בעקבות אלימות כלפי הצוותים במוסדות רפואיים, כולל בתי מרקחת

ויקטוריה רבובסקי's picture
נוצר ע"י
רוקחת מחוזית
28.07.19
1
0
הצבע\י לתשובה
תגובות
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture

כמו שאמרו פה רבים לפני , הרישום בספר לא רק מיושן ומיותר כי כדי לבדוק ניפוקים יש כבר התראות במחשב, כדי לספור בסוף החודש אפשר להוציא דוח כמה נופק מול המלאי הקיים, אבל הנקודה היא שיש המון רוקחים שמרוב שהם מבוהלים מלעשות טעות בספר או בניפוק הם משאירים את הלקוח והולכים לרשום לפני הניפוק ועושים את זה בערך עשר דקות וזה ממש מעכב את התור.
לגבי העוזרים של הרוקח אם זה יפגע בתקינה של הרוקחים לא עשינו בזה כלום, כי אם הגוף המעסיק יתן עבודה לפחות רוקחים כי יש מי שמלקט ועושה חשבון אז עדיין יש פגיעה ברוקח ובעבודה שלו.
ומה לגבי השכר ? זה לא גורם לשחיקה? זה שמרווחים קצת יותר ממנקה שלי בבית?

Victoria Motola's picture
נוצר ע"י
28.07.19
2
0
הצבע\י לתשובה
תגובות
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture

אפתח בכך שאני אוהבת את המקצוע שלי ומאמינה שבעזרת שינוי לא גדול בנהלים ובחקיקה ניתן יהיה להפוך את בית המרקחת ממקום עבודה שוחק למקום עבודה מאתגר ומפתח. כמובן ,כפי שציינו לפני ,הרבה מזמן הרוקח מוקדש לבירוקרטיה: רישום טמפרטורה בחדר שלוש פעמים ביום,רישום טמפרטורה במקרר פעמיים ביום, רישום בספר מרשמים, רישום פרטים על המרשמי סמים , הדבקת מדבקות ( כן "המדבקות הקדושות" על תרופות כרוניות זולות שהמטופל לוקח אותם משנת תרפוקק) , תיוקים של נהלים ומסמכים אחרים , דוחות פסיכוטרופיים, דוחות סמים , הודעות ריקול. כמו כן, בהרבה בתי מרקחת קטנים הרוקח הוא גם מפרק הסחורה, גם המזכיר, גם מתמחר otc . כך שבין פירוק קרא עוד

Victoria Nissimov's picture
נוצר ע"י
27.07.19
1
0
הצבע\י לתשובה
תגובות
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture

יש לשקול הוראת כיול מכשירים דיגיטליים ליותר משנה ,אולי פעם בחמש שנים
,אחרי בדיקה והתייעצות עם ממוחים,כי עד היום מגיע טכנאי בודק ושם מדבקה והולך לדרכו.לא מוצא שום תקלה
ניפוק תרופות כרוניות ל3 חודשים עלול לפגוע באיכות התרופות כי אין בבית טמפרטורה פחות מ25 מעלות בהרבה מאוד בתים לכן צריך לתת דיעה בעניין לרושמי המרשמים וקופות החולים
ניפוק תרופות גניריות עלול לבלבל אתה המטופל הקשיש כאשר בילבול וקושי שיפוט וניהול עלול לגרום לו ליטול פעמיים כי חושב שזו תרוםה נוספת ,גם כך יש סיכון ליטול אותה מנה פעמיים כי לא זכר

מוחמד טאיע's picture
נוצר ע"י
רוקח אחראי
27.07.19
1
0
הצבע\י לתשובה
תגובות
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture

1. לטפל באופן הניפוק של נרקוטיקה וסגירת חודש . איזון הספר באופן ידני כאשר מדובר על תכשירים רבים , מרשמים רבים וגנריקות מאוד מעמיס . יש לנסות לבצע איזון דיגיטלי עם ספירה ואימות הנתונים .
2. לחשוב עם חברות התרופות על יעול זמינות התכשירים בבימק . יש חברות שמספקות 3 פעמים בשבוע בימים קבועים כך שנוצר פער של 4 ימים באספקה . חוסר תרופות גורם למתיחות וכעס שמופנים לרוקח .
3. בעידן דיגיטלי לעגן בחוק ניפוק מרשמים מצולמים או בפקס, תוך החרגה על קבוצות של תרופות מסכנות חיים.
4. הנחיית רופאים עד כמה שניתן וכאשר אין סכנה לבריאות מטופל להתאים כמות לאריזה אורגינלית . כך שרוקחים יתעסקו כמה קרא עוד

נוצר ע"י
משתתף/ת אנונימי/ת (not verified)
25.07.19
1
0
הצבע\י לתשובה
תגובות
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture

אני רוקחת כבר כעשרים
הייתי רוצה שתהיה האופצייה לקבל שנת שבתון אחת לכמה שנים.
בגלל השחיקה הרבה בדלפק אפשרות של שנת חופש אחת לכמה שנים בה תינתן אפשרות להשתלמויות ללמידה והתקדמות במקצוע היא האופצייה הראויה בעייני להקל עלינו.
שנה של העצמה אישית והתפתחות מקצועית.

טליה לב's picture
נוצר ע"י
25.07.19
1
0
הצבע\י לתשובה
תגובות
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture

אני רוקחת כבר כעשרים
הייתי רוצה שתהיה האופצייה לקבל שנת שבתון אחת לכמה שנים.
בגלל השחיקה הרבה בדלפק אפשרות של שנת חופש אחת לכמה שנים בה תינתן אפשרות להשתלמויות ללמידה והתקדמות במקצוע היא האופצייה הראויה בעייני להקל עלינו.
שנה של העצמה אישית והתפתחות מקצועית.

טליה לב's picture
נוצר ע"י
25.07.19
0
0
הצבע\י לתשובה

1. העדר אופק בנושא של שכר, העדר דירוג מקצועי הוגן! לא יתכן שקיים תגמול מכירות ולא קיים תגמול על ותק והתמקצעות. לא יתכן שלא קיים דירוג הגיוני לרוקחי בית חולים על התמקצעות וסוגי פעילות.
2. לא יתכן שיש "תוקף" לגמולי השתלמויות הרוקחים ובמידה ולא נאספו נקודות זכות מספיקות הן נמחקות בתום 5 שנים.
3. נהלים הדורשים עדכון - נהלי נרקוטיקה ופסיכוטרופי. נוהל 135 דורש עדכון.
4. ריבוי בקרות - כל בקרה ועדכון דורשים המון הדפסות - מיותר, בזבזני, זהו כסף, מקום לאחסון אחר כך ועצים שנעלמים מכדור הארץ. נא לשקול טרם פרסום כל נוהל חדש במה זה כרוך כלפי השטח.

לריסה's picture
נוצר ע"י
רוקחת
25.07.19
1
0
הצבע\י לתשובה
תגובות
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture

הגברת מוטיבציה ע"י הערכה חיובית של העובד בכלל, והרוקח בפרט, מגובה במחקרים .

לכן יש לפעול להגברת המוטיבציה בכמה מישורים: הן של המטופלים, הצוות הרפואי ובעיקר - ההנהלה.

ניתן ליישם ע"י פרסום. למשל בשלטי חוצות, על אוטובוסים ובעיתונים, כמו שעושה לשכת עורכי הדין (או הסתדרות עורכי הדין... לא בטוחה), המעודדת את האזרחים להכין צוואות באמצעות עו"ד, וכו'..

למשל בצילום סידרה דוקומנטרית (ריאלטי) העוקבת אחר רוקחים בסקטורים השונים, בדומה לסידרה שעקבה אחר רופאים באיכילוב, או אחר מורים באזורים שונים בארץ..

אבל לדעתי - הכי חשוב - לעודד את המנהלים בבתי המרקחת, בתי חולים ובתעשייה קרא עוד

ליאת's picture
נוצר ע"י
רוקחת
25.07.19
1
1
הצבע\י לתשובה
תגובות
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture

1. אפשרות להתמחויות על - זיהומים, אונקולוגיה , ילדים, רפואה פנימית
2. הרשאות למרשמי רוקח , הרחבת סמכויות (לא ייתכן שלאחות יהיו סמכויו. לרשום מרשמים ולרוקח לא)
3. רובוטיקה- הכשרה באמצעות נהלים, לניהול נרקוטיקה, ניהול מלאי,הכנות רוקחיות וציטוטוקסיות
4. נהלי רקיחה - התאמה לusp 797 החדש , והכי חשוב נהלין אחידים לכל מי שמכין תרופות : רוקח, אחות, רופא אותם כללים לכולם. לא ייתכן שרק לרוקח יהיו נהלים והאחות יכולה להכין הכל
בנוהל usp 797 רשום במפורש שהנוהל מתייחס לכולם . מה שמחייב רוקח, מחייב גם אחות
5. תקינה לפי פעילות וגודל בית חולים
6. בקרות אחידות בבתי המרקחת קרא עוד

Leah Sherman Zack's picture
נוצר ע"י
24.07.19
1
0
הצבע\י לתשובה
תגובות
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture

1. לא זכור לי קורס יצירה בביהס לרוקחות ואם היה בטוח נכשלתי
לגזור 15 כדורי סטילנוקס כשבאריזה יש 20...לגזור 12 כדורי דלצין כשבאריזה 16... ולהצליח כך שהאצווה והתוקף ישארו אצלי... ואז.. לצלם עלון.. ולסמן אריזה..
לא הגיע הזמן לתת למטופל את האחריות ולנפק אריזות שלמות או לפחות סטריפ שלם?? מה עושים בעולם? עובדה שבסירופים לא פותחים אריזה.... אז יש תקדים
2. חייבים להסדיר את נושא ה28 טבליות. זה בלתי נסבל גם לנו וגם למטופלים ובטח כשמנפקים ל3 חודשים. זה יוצר בלבול אצל המטופל, ויכוחים על פתיחת אריזות ועוד בעיות
3. לחייב את חברות התרופות להזמנת סמים דיגיטלית ! לא ייתכן שנמשיך קרא עוד

רוקח's picture
נוצר ע"י
רוקח
24.07.19
1
1
הצבע\י לתשובה
תגובות
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture

שלוםנושא נוסף שאני רוצה להעלות הוא נושא הרוקח האחראי
אני לא חושב שקיים מקצוע שבו יש התערבות כל כך מדוקדקת בצורת ההעסקה של המנהל כמו במקצוע הרוקחות. מעבר לאישור הנדרש לכל מנהל, נדרש לדעת מהן שעות העבודה שהן חייבות להיות בבוקר, העדרות של מעל 14 יום מחייבת אישור והעדרות של מעל יומיים מחייבת הודעה.
לדעתי כדאי לשקול מחדש את מדידת הפרטניות שבה שדורשת הרגולציה למשרת הרוקח האחראי. אני מבען את הצורך לבחון את המועמד ומביו את הצורך לדרוש שיהיה במשרה מלאה אולם מעבר לכך זה מיותר לדעתי.

Zafrir Eckstein's picture
נוצר ע"י
24.07.19
4
1
הצבע\י לתשובה
תגובות
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture
Zafrir Eckstein's picture
Zafrir Eckstein
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture
Zafrir Eckstein's picture
Zafrir Eckstein
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture

תנאי שכר טובים יותר והצניית שכר מינימלי לשעת עבודה ב 67שח ברוטו בהתחלה וכפוף למדד

נוצר ע"י
משתתף/ת אנונימי/ת (not verified)
24.07.19
0
0
הצבע\י לתשובה

לחיב את קופות החולים ורשתות הפארם להעסיק פרחים או סיעות שיעשו את כל "העבודה השחורה" שמוטלת על הרוקח..פתיחת סחורה,חשבון,סיגור בית המרקחת..שיהיה לנו זמן לקרוא ללמוד ולתת את הידע המקצועי למטופל מבלי להתעסק בדברים מיותרים..

מהראן's picture
נוצר ע"י
רוקח
24.07.19
0
0
הצבע\י לתשובה

מרחב ההמתנה של המטופלים חייב להיות רחוק ומופרד מעמדות הניפוק, נכון שיש היום קו אדום ברחבת ההמתנה אבל זה ממש לא מספיק, וזה קרה המון פעמים שאנשים שממתנים בטור עקבו אחרי כל מה שקורה בעמדת הניפוק וכל מה שנאמר ועוד יותר גרוע העירו למטופל שלפניי : וווווואו כל התרפות האלה הן בשבילך!!!! מבחינתי אני צריכה להיות עם המטופל אחד על אחד לא פחות מאשר הרופאים. צריך לדאוג לעמדות מופרדות מרחבת ההמתנה .

Naheel Masarwi's picture
נוצר ע"י
24.07.19
1
0
הצבע\י לתשובה
תגובות
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture

לפי דעתי אין צורך להגדיל מספר רוקחים שמקבלים רשיון רוקח בכל שנה אלא יש להכשיר פרחי רוקחות או טכנאי רוקחות ולהגדיר בנוהל מה המטלות של רוקחים ושל טכנאי רוקחות (בדומה למה שנעשה).הכשרה של רוקחים נוספים תגרום למצב ששכר רוקחים ירד ( כי לא יהיה בשוק מחסור רוקחים) - כתוצאה מכך יוקרה של מקצוע תרד עוד - כתוצאה מכך סף קבלה באוניברסיטאות ירד - כתוצאה מכך איכות הרוקחים תקטן.

לעומת זאת אם המעסיק יהיה חייב להעסיק מספר מסויים של רוקחים ומספר מסויים של טכנאים במקום העסקה של רוקחים בלבד - זה יאפשר למעסיק לשפר שכר של רוקחים ויקרה תהליך הפוך.

גורליק יוליה's picture
נוצר ע"י
23.07.19
0
1
הצבע\י לתשובה

1.לבטל דרישה לחידוש רוקח אחראי כל שנה בבית אבות .
2.בבתי אבות שלא מחזיקים סמים: לבטל דרישה לדו"ח סמים שנתי עם כל הטפסים הנדרשים רשיון,
רוקחות, אישור רשיון עסק, אישור רוקח אחראי למקום, כתובת הבעלים, טלפונים , פקסים, חשבונית דמו ועוד.
3.מגש החייאה: לאפשר בבתי אבות לקבוע מה נחוץ וישים להם.
הדרישה כיום לבתי אבות כאילו היו חדר מיון, אבל ההבדל שבבתי אבות אין רופא 24/7 וברוב המקומות אין
הרשאה למתן V.I.

ענת פלד's picture
נוצר ע"י
23.07.19
1
0
הצבע\י לתשובה
תגובות
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture

1. ביטול הרישומים הידניים למיניהם (טמפ', ספר הסמים, ספר המרשמים)
2. ביטול הצורך בשמירה של קרטונים על גביי קרטונים למשך שנים על גביי שנים ושל קלסרי ענק חסרי שימוש (דו"חות פסיכו', מרשמים, נהלים שזמינים בכל גוגל, רישומי טמפ' שניתן להוציא בקלות מהאתר של סופקו וכו')
3. הרחבת סמכויות הרוקח בנושא החלפה של כדור 5 מ"ג ל2 של 2.5 ללא צורך במרשם מחודש או אישור
4. ביטול 29ג להתוויה - הרישום באחריות הרופא בלבד
5. ניפוק סטימולנטים ל4 חודשים מראש (מה שיפשט את נושא נשיאת סם לחו"ל)
6. צמצום שעות הפתיחה של הפארמים והגבלת שעות העבודה של רוקחים (ברור שרוקח יכול לבחור שלא לעבוד קרא עוד

Ayelet Levi's picture
נוצר ע"י
23.07.19
3
2
הצבע\י לתשובה
תגובות
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture
Ayelet Levi's picture
Ayelet Levi
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture

לחייב בחוק זמן הפסקה הגיוני בהתאם למספר שעות המשמרת! רוקח לא יכול להתרכז כראוי אם יש עומס והוא לא יכול לשבת לאכול ולצאת להתאוורר כמו שצריך!
הפסקה שאפילו תדרוש לסגור את בית המרקחת למעט זמן אם יש רק רוקח אחד במשמרת!
בנוסף צריך הסדר שיאפשר לרוקח לשבת במהלך המשמרת מבלי להרגיש לא נעים. מצד אחד בריא ללכת ולרוץ בין המגירות אך מצד שני זה גם הורס את הרגליים...

Avigael Gotlib's picture
נוצר ע"י
23.07.19
1
1
הצבע\י לתשובה
תגובות
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture

אחד הגורמים העיקריים לשחיקת רוקחים נעוצה בהרגשת החנק שנוצרת בגלל עודף נהלים.
וכאן צריך להפריד בין נהלי משרד הבריאות לנהלי המוסד.
נהלי המוסד נקבעים בעיקר לפי ממצאי הביקורת החמורה ביותר המוכרת למוסד, שלרוב סניפיו פרושים בכל הארץ.
המוסד כדי להשתפר וכדי שהביקורת הבאה תהיה "מושלמת" מכתיב סטנדרט שרק הולך ומחמיר.

על משרד הבריאות לאמץ סטנדרט ביקורת אחיד ובסיסי ביותר, שנועד לבדוק

א. שמירה על בריאות הציבור.
ב. עמידה בדרישות החוק והנהלים.

על המבקר להניח את חזקת החפות תחילה ולהמנע מביקורת קנטרנית מסוג "כפפות לבנות" (שתמיד מוצאים בהם אבק).

אנחנו קרא עוד

משה הופמן's picture
נוצר ע"י
רוקח אחראי
23.07.19
1
3
הצבע\י לתשובה
תגובות
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture

אחד הגורמים העיקריים לשחיקת רוקחים נעוצה בהרגשת החנק שנוצרת בגלל עודף נהלים.
וכאן צריך להפריד בין נהלי משרד הבריאות לנהלי המוסד.
נהלי המוסד נקבעים בעיקר לפי ממצאי הביקורת החמורה ביותר המוכרת למוסד, שלרוב סניפיו פרושים בכל הארץ.
המוסד כדי להשתפר וכדי שהביקורת הבאה תהיה "מושלמת" מכתיב סטנדרט שרק הולך ומחמיר.

על משרד הבריאות לאמץ סטנדרט ביקורת אחיד ובסיסי ביותר, שנועד לבדוק

א. שמירה על בריאות הציבור.
ב. עמידה בדרישות החוק והנהלים.

על המבקר להניח את חזקת החפות תחילה ולהמנע מביקורת קנטרנית מסוג "כפפות לבנות" (שתמיד מוצאים בהם אבק).

אנחנו קרא עוד

משה הופמן's picture
נוצר ע"י
רוקח אחראי
23.07.19
0
1
הצבע\י לתשובה

בעבר מעל 14 יום היעדרות היה צריך למנות רוקח אחראי מחליף.
כיום מעל 48 שעות של היעדרות צריך למנות מחליף, לספור סמים, למלא טפסים, לעדכן את הרוקח המחוזי.
לא הגיוני/לא מידתי
אי אפשר לצאת לחופש קצר סופ"ש/ להיות חולה בשקט...

א.'s picture
נוצר ע"י
23.07.19
1
4
הצבע\י לתשובה
תגובות
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture

- רבים מהמטופלים אינם מבינים ויודעים מה תפקידו של הרוקח מעבר ללתת להם את התרופות שלהם. יש לבצע שיפור תדמיתי בקרב הציבור וכמו כן לא רק בציבור אלא גם בגופים המעסיקים עצמם. מורגש היום שאין ייחוס לרוקחים כסקטור וכבעלי מקצוע בכל הרבדים- תמיד מורגש כאילו בית המרקחת מובן מאיליו ולא ניתן דגש על המתרחש בו. כמו כן העלאת קרנו של הרוקח בעיני הרופאים שלעיתים לא משתפים פעולה ממניעים של אגו.
חשיבות רבה להשתלמויות חובה מטעם המעסיקים לנוכח השינויים במחקרים בטיפולים ובתרופות החדשות שנכנסות לשימוש

nili's picture
נוצר ע"י
רוקחת
23.07.19
0
0
הצבע\י לתשובה

א. התמורה.
שכר הרוקחים בכלל והקהילתיים בפרט נמוך בצורה מוחלטת ועל אחת כמה וכמה יחסית למידת ההשקעה בלימודים, בהכשרה, באחריות, ובלחץ ועומס העבודה. ללא העלאת שכר הרוקחים אין מוטיבציה לרוקחים לעבוד בקהילה.
אבל למעסיקים אין מקורות מימון להגדלת שכר הרוקחים כשמחירי התרופות ועמלות השירות לקופות החולים נמוך כל כך. העלאת מחיר התרופות, לפחות הזולות, הגדלת הרווחיות וייקור עמלות השורה, הם צעדים מתבקשים.
ב. חוסר סמכויות
1. משרד הבריאות באמצעות הרגולציה הוותיקה כמו החדשה, התייחס ומתייחס לרוקחי הקהילה כעובדים זוטרים מן השורה בלי לקחת בחשבון את הידע הרב שיש לרוקחים. כל שינוי ולו קרא עוד

Matias Machtinger's picture
נוצר ע"י
23.07.19
1
1
הצבע\י לתשובה
תגובות
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture
.

1. שתהיה אפשרות לבצע חלופה של צורת מתן- מסירופ לכדןרים וההפך לדוגמא, במקרי חוסר
2. לאפשר ביצוע החלפה של כדור 5 מג /2 כדורי 2.5 מג במקרי חוסר
3. לבטל רישום בספר המרשמים של סמים מסוכנים שאורך זמן רב ולוקח המון זמן (להשתמש בנפלאות הדיגיטל לשם כך).
4. לשים לכל רוקח ומטופל כסא -הניפוק יתבצע תוך כדי ישיבת המטופל, דבר שיתרום לאווירה יותר רגועה
5. העלאת השכר ושיפור התנאים
6. כנסים והשתלמויות לשם המשך צבירת ידע וכלים לעבודת הרוקח הקהילתי

נוצר ע"י
משתתף/ת אנונימי/ת (not verified)
23.07.19
0
1
הצבע\י לתשובה

הנוהל הזה מאפשר לכל בית מרקחת לפרש בעצמו את האמת שלו. יש בעיה עם מקורות המידע ובאיזה סטנדרט צריך לעמוד. כמובן שזה דורש איכות שיאכוף ויפרש את כל העסק הזה וכמובן ירשום נהלים מותאמים. נכון שעכשיו הייתה בקרת עמיתים, אגב עוד תוספת פעילות לרוקח בית החולים שלא מתוגמל או מוסדר תחת תפקיד... יש אחות איכות, בתעשייה קיים רוקח אחראי על איכות שמבצע בקרות פנימיות וגם משרד הבריאות בעצמו מעסיק מחלקה לביקורות. התפקיד הזה אינו מוסדר כלל בבתי החולים. כמובן שנדרשת הדרכה מתאימה ורציפה.

Ghgh Ghgh's picture
נוצר ע"י
23.07.19
1
0
הצבע\י לתשובה
תגובות
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture

רוקחי בתי החולים הממשלתים נמצאים במצב העגום ביותר במע'. השכר בזיוני כ32 שקל לשעה, לפיכך הסיכוי להכשיר רוקחים ואחכ לשמר אותם במע הוא קטן מאוד. בנוסף לאחר תהליכי האקרדיטציה והjci נדרש מהרוקחים לעמוד בנהלי איכות ודרישות ייחודיות לבתי חולים מה שיוצר עומס רב. "רוקח מחלקתי" צריך לדעת לעבוד בכמה תפקידים, פרמקויגילנס( דרישת משרד הבריאות) רוקחות ניסויים קליניים, ביצעו פעולות איכות והדרכה( דרישה של משרד הבריאות), פגייה. על אף כמות התפקידים שהוספה לרוקחים לא תוקנן תקן אחד לאיוש התפקידים הללו. כמובן שרוקח ציטו אחראי אחד גם לא יכול לספק מענה ל300 הכנות ליום. מה לגבי ייצור של קורסים והדרכות בנושאי ציטו קרא עוד

Ghgh Ghgh's picture
נוצר ע"י
23.07.19
1
1
הצבע\י לתשובה
תגובות
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture

אני חושב אם מחלקים את חברי הקופות על בתי המרקחת בארץ , זה יכול לא רק לשפר את השירות הרוקחי עבור
כלל הציבור , אלה גם יפחית את העומס על הרוקחים בבתי מרקחת של הקופות , אם נכנסים לכלל בתי המרקחת הפרטיים בפרט ולפארמים נראה שאין בהם לחץ של עבודה אבל במקביל בבתי מרקחת של הקופות עומס נוראי ,
לפי דעתי אם נותנים הסכמים לכל בתי מרקחת הפרטיים לעבוד עם כל הקופות [לאפשר לחברי הקופות לקבל את ההנחות כמו בקופה ] זה יוביל להורדה מידית ללחץ בבתי מרקחת של הקופות ....

נוצר ע"י
משתתף/ת אנונימי/ת (not verified)
23.07.19
0
0
הצבע\י לתשובה

מקצוע הרוקחות ממשיך להשתנות מדי יום.
רוב הרוקחים הקהילתים אינם עוסקים , כמעט, ברקיחה . רוב זמנם מוקדש לניפוק של מרשמים ( שורות) ועל כך מודדים את התפוקה של הרוקח, בנוסף נמדד הרוקח בביצוע מכר של מוצרים נלווים : OTC, תוספי מזון ועוד.
הרוקחים נמצאים בחזית עולם הרפואה והמטופלים נהנים מאיש מקצוע באופן המהיר והנגיש ביותר ללא תשלום כלל( בין 12 ל16 שעות ביום כל ימות השבוע) .
הרוקחים , כמו במקומות אחרים בעולם , יכולים לבצע אבחון למחלות ופרמטרים שונים, חיסונים, ניטור המטופל ועוד.
יש לאפשר גביית תשלום על ידי הרוקח לשרותים אלו( נכון, בקופות זה ללא עלות או בעלות סימלית) ו/או קרא עוד

אופיר מינמר's picture
נוצר ע"י
מנהל
23.07.19
0
0
הצבע\י לתשובה

כל יציאה של הרוקח האחראי מעל 48 שעות מחייבת מינוי רוקח אחד במקומו, ספירת כספת ומילוי טופס ארוך ומייגע.
בעבר הנוהל חל היעדרות של מעל 14 יום - הרבה יותר הגיוני וסביר, אפילו אפשר להאריך ל 3 שבועות.

א.'s picture
נוצר ע"י
23.07.19
0
1
הצבע\י לתשובה

1.מבקש לבטל את כל הרישומים בפנקס המרשמים(לא פנקס הסמים!), הרישום של כל הניפוקים גוזל המון זמן ומייצר עומס- כל הניפוקים גם ככה נרשמים באופן דיגיטלי וניתן להוציאם בלחיצת כפתור.

2.לבטל את צורת הרישום של מרשם נרקוטיקה-כמות הזיופים במרשמי נרקוטיקה גבוהה מאי פעם, הפתרון הכי סטירילי, הוא לחייב מרשם דיגיטלי כנגד המרשם הידני של הנרקוטיקה(כמו במרשמי קנאביס), כך תיפתר אחת ולתמיד בעיית הזיופים וההתמודדות שלנו מול זיופי מדפסת, כמו כן ימנע מקרים של מרשמים שנרשמו באופן לקוי וגורמים לריצות מיותרות ללקוח.

3. לאפשר ניפוק נרקוטיקה כל 20 יום במקום 28, החפיפה מאוד מקשה על המטופלים.

4.לבטל קרא עוד

DvirTomer's picture
נוצר ע"י
רוקח אחראי ובעלים
23.07.19
1
0
הצבע\י לתשובה
תגובות
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture

* לשנות את הכיתוב במדבקה:״ רוקח ״במקום ״מנפק״. לשנות את ה״הרוקח האחראי״ ל״מנהל בימ״ר״
*לוותר על רישום נרוקוטיקה ידני( הכל ממוחשב)
* רישום נרקוטיקה בגרמים כל חודש ולא רק בסוף שנה, מגביר את העומס על הרוקח האחראי, שגם הוא חלק מהצוות ועובד בדלפק
* הגדרת שעות ניהול לרוקח האחראי
* הרוקח לא צריך לפרק סחורה ולתמחר, צריך עובד טכני קבוע בבית המרקחת, הרוקח צריך להתפנות לחלק המקצועי
*הדרכות מקצועיות שבועיות/חודשיות קבועות , כחלק מהמשרה
*שיפור שכר הרוקחים
*המון נהלים ישנים, שיש לבטל/ לתקן/לשפר

Aya Youseph's picture
נוצר ע"י
22.07.19
0
0
הצבע\י לתשובה

בית מרקחת אינו קופה מהירה של כלבו. כל תרופה מחייבת ניפוק בתשומת לב. שיטות התורים המהירים למינהם שצצו כחיקוי לאשנב ה otc של סופר פארם יוצר זילות של המקצוע מצד אחד שען נוצרת קונוטציה ישירה בין הרוקח לקופאי , ולחץ מיותר על הצוות המקצועי שטרוד בעודף משימות.

avital natanson's picture
נוצר ע"י
22.07.19
2
1
הצבע\י לתשובה
תגובות
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture
avital natanson's picture
avital natanson
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture

הייתי שמח אם היו מוסיפים עוד צוותים בבית מרקחת לרבות אישור עוזרי רוקחים, פרחים וכו
בסוף הולך ומצטמצם העבודה הרוקחית הבכירה ויש הרבה צוותים שיוכלים לתת מענה לתרופות הפשוטות

נוצר ע"י
משתתף/ת אנונימי/ת (not verified)
22.07.19
0
0
הצבע\י לתשובה

שלום רב כמעט אין יום עובר על רוקח שלא מקבל יותר ממרשם או כמה מרשמים
עם חריגה במינון רישום לא נכון או רישום ידני לא ברור מרשמים רופאי שיניים ללא פרטי חולה מלאים והתייחסות מזלזלת עבור מה שנקרה מרשם וכל סירוב ניפוק או בירור או שליחת החולה בחזרה לרופא במיוחד אם צריך להזמין תור מראש זה קצת בעיה אני חושב שצריך להעביר את הנושא לכל הרופאים במיוחד בתי חולים שיניים ומומחים שרושמים ידנית לכתוב מרשם לפי הנהלים ובצורה ברורה ולא לזרוק סתם נייר

שאדי טויל's picture
נוצר ע"י
רוקח אחראי
22.07.19
0
1
הצבע\י לתשובה

בדוח משרד הבריאות ב 2014 יש 1006 רוקחים עזבו את העבודה ברוקחות...
בגלל זה משרד הבריאות צריכים לדאוג אך לשפר את תנאי העבודה והשכר של הרוקחים, בגלל עם משיכת עזבת הרוקחים למקצוע זה יגדיל את עומס העבודה ושחיקה לרוקחים

ואיל's picture
נוצר ע"י
רוקח
21.07.19
1
0
הצבע\י לתשובה
תגובות
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture

בדוח משרד הבריאות ב 2014 יש 1006 רוקחים עזבו את העבודה ברוקחות...
בגלל זה משרד הבריאות צריכים לדאוג אך לשפר את תנאי העבודה והשכר של הרוקחים, בגלל עם משיכת עזבת הרוקחים למקצוע זה יגדיל את עומס העבודה ושחיקה לרוקחים

ואיל's picture
נוצר ע"י
רוקח
21.07.19
0
0
הצבע\י לתשובה

1. רוקחי בתי אבות נדרשים לעקוב אחרי הודעות recall אך לא כל ההודעות מתפרסמות באתר משה"ב.
2. עדכון עלונים לצרכן לגבי חציה וכתישה של טבליות - הנושא תקוע, ואם בכלל יש בו שינויים - הם לרעה. (תרופות שבעבר היה רשום שמותר לחצות ו/או לכתוש, היום כותבים שאין מידע - וזאת כאשר לא השתנה דבר בהרכב הטבליה.)
3. עדכון לגבי תקן רוקחים במוסדות סיעודיים, וכן עבודה מול משרד הרווחה ליצירת תקן דומה גם אצלם.

אביטל משיח's picture
נוצר ע"י
רוקחת
21.07.19
1
0
הצבע\י לתשובה
תגובות
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture

1) לדעתי יש לשקול מחדש את כל נושא ה- 29 ג', במיוחד בנושא ההתוויות לתרופה. הנושא הוא באחריות הרופאים, אבל עבר איכשהוא לאחריות הרוקחים. בלתי אפשרי לאכוף בבתי המרקחת וניפוק תרופות האם יש או אין צורך ב- 29 ג'. הדבר מהווה בירוקרטיה עצומה לרופאים, הגדלת העומס על הרוקחים, וטירטור בירוקריטי אדיר למטופלים כשהזעם יוצא בסופו של דבר בעיקר על הרוקח. זאת במקרה שהרוקח אכן מבין שהתרופה לא ניתנה להתוויה הרשומה, דבר שלעיתים קשה מאד להבין בבתי המרקחת, וכן בתחומים כמו פסיכאטריה, יש ניואנסים רבים באבחנות. לדעתי , משרד הבריאות צריך להשאיר את ההתויות הרשומות כהמלצה לרופאים, והם יהיו זכאים להחליט על אחריותם האם קרא עוד

Zafrir Eckstein's picture
נוצר ע"י
21.07.19
4
4
הצבע\י לתשובה
תגובות
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture
DvirTomer's picture
DvirTomer
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture
Matias Machtinger's picture
Matias Machtinger
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture

יש צורך לשכול שיפור בנושאים הבאים :
1.מיקום הרוקח בפעולות שאינן מקצועיות כגון :
-מכירת מוצרים בלחץ מהבעלים למטרות רווח כספי ועמידה ביעדים של הקופה! לא מקצועי
-מעקב על מענה טלפוני בבית המרקחת ומתן ציון לרוקח על זה!! אני מוצא את עצמי חייב לשרת 2 מטופלים אחד בדלפק והשני בקוו הטלפון.
-מה זה מרשמים לקופה בלבד ! ההנחה רק בקופה ! חסר עומס בקופות ! מעקב הקופות על ההסבות למטופלים שמתעקשים לתרופות מקוריות לקנייה בבית מרקחת פרטי באותו מחיר זה זכות המטופל ולדעתי אין לעקוב מהבעלים בעניין זה ולא לדרג שירות ומקצועיות ולא להטריד רוקחים בציונים וביצועים נמוכים על סמך עניין נטו כלכלי קרא עוד

Shady Assy's picture
נוצר ע"י
21.07.19
1
0
הצבע\י לתשובה
תגובות
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture

שלושה דברים שלדעתי יכולים להוריד את השחיקה:
1.חיוב כל הקופות חולים להעסיק כח עזר בבית המרקחת ,לצורך קבלה ופירוק סחורה, תמחור וכיוצ"ב. אפשרי גם במשרה חלקית.
2.חובת קיצור יום העבודה ל5 ימים כמו בשאר הסקטורים.עבודת הרוקח מאוד סיזיפית, הרוקח מבצע הרבה דברים ביחד: קבלת סחורה, פירוק סחורה, נותן שירות בדלפק, אחריות מקצועית שלו ואחריות גם על מניעצ טעויות של הרופאים, אחריות על קופה רושמת ועוד... כלהדברים הללו גורמים לשחיקה לכן הנושא של קיצור שבוע העבודה מאוד חשוב.
3. עדכון/העלאת שכר לרוקחים.
השכר כיום בשוק העבודה של הרוקחים לא משקף את עבודתנו הקשה.
יש לחייב על קרא עוד

Sigal Liviu's picture
נוצר ע"י
21.07.19
0
0
הצבע\י לתשובה

כשמשרד הבריאות מחליט על חוק חדש ונותן הוראת יישום למערכת הבריאות, הוא צריך לדאוג שרוקחים ורופאים יפנימו ויעבדו לפי זה, ולא להחמיר רק על רוקחים.
לא מדובר בטעויות.
מדובר על אי בקיאות נאותה בנהלים וחוקים והתנהלות לא תקינה שאנחנו נאלצים להתמודד איתה כל יום.
מרשמים של מינונים שאינם מאושרים בחוק.
תרופות אשר לא רשומות בארץ שחולה מגיע לקבל בלי שום טופס בלי להבין מה הוא הולך לקבל.
מרשמי נרקוטיקה שגויים.
מרשמי פקס ו whatsapp אינסופיים.
בירוקרטיה שנופלת על הרוקח ופוסחת מעל הרופא.
בעיות אשר גוזלות זמן ואנרגיה שרופא יכול לחסוך לי.
רוב תודות.

האיה's picture
נוצר ע"י
רוקחת
21.07.19
2
3
הצבע\י לתשובה
תגובות
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture
Maayanbec's picture
Maayanbec
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture

ראשית לעלות את השכר ולשפר את התנאים!

נוצר ע"י
משתתף/ת אנונימי/ת (not verified)
21.07.19
0
0
הצבע\י לתשובה

נדרש כנוהל להגדיר את רמת העומס המותרת על הצוות בית מרקחת:
1. מספר רוקחים ופרחים במשמשרת לפי מספר שורות יומי ממוצע באותו בית מרקחת שמתעדכן בכל תקופה - חיוב להקפדה על מספר אנשי צוות בנוהל
2. לאפשר לרוקח ולמטופל ישיבה כפי שזה נעשה במזכירות - יאפשר לרוקח ולפרח יכולת לשבת בחלק מזמן משמרת, ימנע כאבי גב של צוות בית מרקחת. נכון להיום בגלל שהדלפק בנוי כדלפק גבוהה רוקח קהילתי לא יכול לשבת כלל וזה מגביר את השחיקה ומעל גיל מסויים קשה עד לא אפשרי לעבוד כך מה שגורם לירידה במספר רוקחים קהילתיים ביחס ישר לגיל רוקחים. לא מכירה שום מקצוע שדורש השכלה אקדמאית שמחיב את העוסקים בו לעמידה ממושכת קרא עוד

גורליק יוליה's picture
נוצר ע"י
20.07.19
0
0
הצבע\י לתשובה

שלום רב ..
לפי דעתי להפחית עומס כזה מטורף צריך לשפר רמת הרוקח בדלפק מהרבה כיוונים כדוגמא :
לפי נהלים מסוימים של רשתות או לא משנה בתי מרקחת בכללי הלקוח או המטופל יכול לעשות חשבון בקופת בית המרקחת לכל קניה שהוא עושה ללא קשר מה קנה אפילו אם מדובר בעגלת מוצרים של צרכי בית וצרכים ליום יום והלקוחות מנצלים את זה לבוא לבית המרקחת לבקש קופסת אקמול קטנה הכי זול שיש או לא משנה מה המוצר או התרופה שצריכים מבית המרקחת כדי לעשות חשבון בקופת בית המרקחת ולא יעמוד בתור של קופות היציאה ....ונובע מזה בעיות אלימות וכל מיני וויכוחים עם צוות בית המרקחת שהיא אמורה לשרט מטופל עם תרופת מרשם או תרופה ללא קרא עוד

נוצר ע"י
משתתף/ת אנונימי/ת (not verified)
20.07.19
1
0
הצבע\י לתשובה
תגובות
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture

אני רוקח אחראי.לצערינו אנו עובדים עדיין בשיטות של המאה הקודמת:
1.רישום ושמירה של אלפי ספחים דיגיטלים של מרשמים בשעה שהכל מופיע במחשב ויכול לצאת לפי דרישה.
2.נושא מאוד חשוב שחייב שינוי דרמטי: מרשמי סמים מסוכנים. אלו המרשמים הראשונים (!) שהיו צריכים להיות דיגיטלים. הן בכדי למנוע זיופים (מרשמים מצולמים וסרוקים שאנו נתקלים וחותמות מזויפות)והן בכדי למנוע טעויות (של הרוקח שאם זה דיגיטלי- אין טעיות). אבל במדינת חלם- אלו דווקא המרשמים היחידים שאסור שיהיו דיגיטלים אלא רישום על דף.
זה כבר היה גורר ביטול של כל התקנות הארכאיות של מרשמי סמים מסוכנים (בספרות ובמילים וכ"ו).

3. קרא עוד

רונן יניב's picture
נוצר ע"י
רוקח אחראי
20.07.19
5
0
הצבע\י לתשובה
תגובות
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture
רונן יניב's picture
רונן יניב
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture
משה הופמן's picture
משה הופמן
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture

לחייב את המעסיקים לארגן לרוקחים יום השתלמות פעם ברבעון. חשוב שההשתלמויות יהיו מקצועיות ולא ביוזמת חברות תרופות. במצב הנוכחי רוקחים משתלמים מקצועית ביוזמתם בלבד, על חשבון זמנם הפרטי ובמימון עצמאי.

נוצר ע"י
משתתף/ת אנונימי/ת (not verified)
20.07.19
0
0
הצבע\י לתשובה

ביטול של נוהלים מיושנים. שלא עברו תיקון מאז שנות 70-80. "שיפור מעמד רוקח כאיש רפואה מטפל. שכר ותנאי העסקה הוגניםז!!!!

Michael Shister's picture
נוצר ע"י
19.07.19
1
0
הצבע\י לתשובה
תגובות
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture

בנוסף למה שנזכר ,, יש לחייב את הרופאים למחוק את המרשמים המיותרים במערכת הממוחשבת במיוחד בקופת חולים כללית , כמו מרשמים לתרופות שהחולה הפסיק לקחת או שנשרמו בטעות ,או שמתנגשים עם תרופות אחרות , מרשמים מיותרים זה אומר לעבור על רשימה ארוכה יותר להביא יותר תרופות מהמגירה להתעסק בלהסביר מה התרופות ,, מתי נרשמו מתי קנה ומתי לא ובסוף עומדים עוד כמה דקות עד שהמטופל מחליט . אפשר לחסוך זמן . בנוסף לזה יש הרבה מה לשפר במערכות הדיגיטליות של הקופות שיכול לקצר את זמני ההמתנה של המטופל וזמני העמידה של הרוקח

נוצר ע"י
משתתף/ת אנונימי/ת (not verified)
19.07.19
0
0
הצבע\י לתשובה

1. רוקח לא צריך לפרק סחורה! רוקח לא צריך להתעסק בתמחור מוצרים וסידור הסחורה, רישום טמפ'שלוש פעמים ביום וכדומה, לכן משרד הבריאות חייב להתערב ולחייב את המעסיק לקבוע תקנים והקצאות לעובדים טכניים שיעברו הכשרה מתאימה לעשות את הפעולות הללו.
2. רוקח אחראי בקופה לא מקבל שעות ניהול. כיום הוא צריך בזמן קבלת קהל גם לטפל במטופלים, גם לבצע הזמנות, גם לסגור סוף חודש נרקוטיקה, גם לטפל במקרים מיוחדים כמו תקלות מקרר ועוד ועוד. אם מדובר בבתי מרקחת קטנים בהם ברגע נתון עובד רוקח אחד או שניים העומס הוא עצום.אז יש צורך להגדיר שעות ניהול וגם תגמול כספי על השעות הללו.
3. הפסקות מסודרות. במקרים רבים קרא עוד

Daniel Mocha's picture
נוצר ע"י
19.07.19
0
1
הצבע\י לתשובה

יש לכפות על קופות החולים ובכלל על בתי המרקחת להעסיק שומר שתפקידו להבטיח ולאבטח את המקום ולהגיב בחומרה במקרים של אלימות

ניסים's picture
נוצר ע"י
רוקח אחראי
19.07.19
1
0
הצבע\י לתשובה
תגובות
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture

אין דבר פשוט יותר עבור נרקומן מאשר לזייף מרשם ולעבור בית מרקחת בית מרקחת- לרכוש לו כמה אריזות...
ספר הנרקוטיקה שכל בית מרקחת רושם בו- מיושן, מיותר, ולא מונע רכישות לא מוצדקות.
היה יכול להיות נפלא לוותר עליו וליצור רשת כלל ארצית, שתציג ניפוקים של סמים בכל בתי המרקחת בארץ, הן של קופות והן של פרטיים.

כמו כן, מרשם דיגיטלי הינו בטוח יותר עבור סמים מאשר מרשם ידני הניתן בקלות לזיוף.

נוצר ע"י
משתתף/ת אנונימי/ת (not verified)
19.07.19
1
0
הצבע\י לתשובה
תגובות
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture

לרשתות הפארם הפרטיים אין ועד מסודר וגם לרוקחי הקופות.הקמתו תדאג לנו ציבור הרוקחים,לדאגה כלכלית.
בנוסף חשוב לנו היציבות,אין יציבות ברשתות הפארם הפרטיות וגם לא בדיוק בקופות החולים.צריך יציבות.
לגבי השכר,חשוב מאוד לאגד תקנון שכר וחישובי שכר שעתיים או יומיים לכלל הרוקחים,כיוון שהפרשי השכר בין הצפון ולדרום ולמרכז הם אסטרונומיים.הייתי ממליץ על סף מינימום שיקבעו אותו ככה שרוקח יעדיף לעבוד גם בצפון וגם בדרום ולא רק ואל רק במרכז.שינויי יביא את רוקחי המגזר לחזור אל ביתם ולפתח את השכלתם של אוכלוסיות דלות אמצעיים.
בנוסף חשוב חשוב להעביר חוק או תקנון שאין לרוקחים להעביר מוצרים שהם קרא עוד

נוצר ע"י
משתתף/ת אנונימי/ת (not verified)
19.07.19
0
0
הצבע\י לתשובה

לחיב את קופות החולים להעסיק פרח שיעשה את כל העבודה "השחורה"המוטלת על הרוקח..ולא יצטרך להתעסק בדברים מיותרים,כמו פתיחת סחורה וחשבון..שיהיה לנו זמן לתת את השירות המקצועי למטופלים..

נוצר ע"י
משתתף/ת אנונימי/ת (not verified)
19.07.19
0
0
הצבע\י לתשובה

הרבה פעמים אנו נתקלים במצבים שאנו יכולים לפתור בקלות: חידוש מרשמים כרוניים. מתן תרופות טופיקליות למצבים פשוטים ועוד.
פתיחת האופציה למרשמי רוקח שהועלתה בעבר ונעצרה מסיבות של וועדי עובדים תקל את הלחץ בקהילה.

avital natanson's picture
נוצר ע"י
19.07.19
1
0
הצבע\י לתשובה
תגובות
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture

לאפשר רישום מרשם דיגיטלי וביטול חובת הנייר.בכך.....נחסוך בנייר, נמזער סיכוי לזיופים, נמזער ניפוקים כפולים (רכש פרטי - ללא מעקב/רכש מסובסד קופח), נקבל פורמט אחיד התואם את כלל הנהלים, נמזער צורך באיחסון, נפחית עומסים בעבודת הרוקח..בדיקה,הצלבת מידע, רישום, תיוק, איחסון .....ועוד.

זאב צוק's picture
נוצר ע"י
18.07.19
1
2
הצבע\י לתשובה
תגובות
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture

ההכשרה הניתנת לרוקחים בבתי הספר לרוקחות אינה רלבנטית. ביום בו רוקח מתחיל את עבודתו מתחיל תהליך השחיקה. הפער בין הלימודים ויישומם בשטח הינו בלתי נסבל.
כדי לשלוף פריטים ממגירה או לארוז תרופות למחלקה, אין צורך בלימודים אקדמאיים של 4 שנים. בעידן טכנולוגי אנו עדים להעלמות מקצועות שונים שאינם תורמים לשוק העבודה.
נדרשת הערכה מחודשת של המקצוע ובניית מסלולי הכשרה מתאימים:
מסלול קהילתי, מסלול תעשייה, מסלול הכנות רוקחיות.
בכל המסלולים ההכשרה תהיה של רוקח קליני.
רוקח יהיה מחויב לעבור השתלמויות בתחום התמחותו ולהשתתף בקורסים (כגון קורס על בסיסי בסיעוד) שיקנו לו מומחיות קרא עוד

בטי's picture
נוצר ע"י
18.07.19
0
0
הצבע\י לתשובה

ההכשרה הניתנת לרוקחים בבתי הספר לרוקחות אינה רלבנטית. ביום בו רוקח מתחיל את עבודתו מתחיל תהליך השחיקה. הפער בין הלימודים ויישומם בשטח הינו בלתי נסבל.
כדי לשלוף פריטים ממגירה או לארוז תרופות למחלקה, אין צורך בלימודים אקדמאיים של 4 שנים. בעידן טכנולוגי אנו עדים להעלמות מקצועות שונים שאינם תורמים לשוק העבודה.
נדרשת הערכה מחודשת של המקצוע ובניית מסלולי הכשרה מתאימים:
מסלול קהילתי, מסלול תעשייה, מסלול הכנות רוקחיות.
בכל המסלולים ההכשרה תהיה של רוקח קליני.
רוקח יהיה מחויב לעבור השתלמויות בתחום התמחותו ולהשתתף בקורסים (כגון קורס על בסיסי בסיעוד) שיקנו לו מומחיות קרא עוד

בטי's picture
נוצר ע"י
18.07.19
0
0
הצבע\י לתשובה

לדעתי יש לבטל את הרישום בפנקס המרשמים. כיום הכל מתועד במערכת ממוחשבת והרישום בפנקס נראה מיותר וגוזל זמן יקר.

anat benji's picture
נוצר ע"י
18.07.19
1
2
הצבע\י לתשובה
תגובות
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture

לאפשר למטופלים לקבוע תור לרוקח , כמו שקובעים תור לרופא , לאחות ולדיאטנית ...
ולהקציב 5-10 דקות לתור ( ניפוק + ייעוץ )
ואז לא יעמדו 20 מטופלים בחדר המתנה ויפריעו , יצעקו וייחליצו את הרוקח שיעבוד יותר מהר !!

2) לתת לרוקח האחראי שעות ניהול כדי להתעסק עם כל הבירוקרטיה שגוזלת הרבה זמן שאין לו

3) להפחית מההתעסקות הכפולה ( הכל ממושב לא צריך גם רישום ידני)

Budoor Kittani Abu Husien's picture
נוצר ע"י
18.07.19
1
1
הצבע\י לתשובה
תגובות
מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture

רישום ידני של ניפוקי נרקוטיקה, חישוב של צריכת נרקוטיקה חודשית, רישום טמפרטורה ידני, רישום ניפוקי הכנות וטוקסיקה- שייכים לעבר. היום כל המידע הזה בפועל נשמר במערכת המחשוב, אפשר להסתפק בדוחות חודשיים ממוחשבים. ולדרוש התקנת מדי חום אלקטרוניים עם זכרון בכל בתי המרקחת.

המעבר למרשם דיגיטלי מפעיל עומס רב על הרוקחים- עקב טעויות וכפילויות רבות במרשמים האלה שהרופאים מדפיסים בלחיצת כפתור, בלי לבדוק אותם כלל.
נחוצה ביקורת על המרשם הדיגיטלי כמו למשל דרישה מכל קופות החולים להתקין תוכנה שתתריע לרופאים על מספר תרופות מאותה הקבוצה, כפילויות, אינטרקציות וכו ולא תאפשר להוציא מרשם שגוי.

קרא עוד

Yotam Hakim's picture
נוצר ע"י
18.07.19
0
0
הצבע\י לתשובה

1. ניהול ספר סמים באופן ממוחשב לחלוטין ולא ידני- קיימת התשתית המחשובית לכך.
2. נהלי שמירת תרופות בקירור כולל נושא המקררים- משיתים הוצאות כבדות על בתי המרקחת במיוחד הפרטיים. צריך לפשט ולצמצם דרישות מיותרות שנוספו בשנים האחרונות. (באמת צריך תיעוד של 5 שנים אחורה של שמירת רישום טמפ' מקרר?)
3. ביטול מכתב ה"הבהרה" שיצא לפני מספר שנים ומונע ניפוק מרשמים גם באופן פרטי כאשר הקופה קבעה נניח תוקף של שבועיים.
4. הוצאתו לפועל של "מרשם רוקח"- כמו שלא הייתה בעיה להוציא לפועל מרשם אחות או ייעוץ רוקחי בקופות. זו אותה תשתית מחשובית.
5. תואר בוגר ברוקחות בארץ צריך לכלול את כל ההסמכות קרא עוד

נוצר ע"י
משתתף/ת אנונימי/ת (not verified)
18.07.19
0
0
הצבע\י לתשובה

על הרוקח להיות מופרד מהלקוחות עי זכוכית לשם הגנה מאלימות ומחיידקים

Orit Shalev's picture
נוצר ע"י
18.07.19
0
0
הצבע\י לתשובה

משכורת הבסיס לרוקחים נמוכה יחסית לצורך להיות אקדמאי [= לימודים יקרים ]
והצורך להיות בעל מקצוע מכובד [= הגון ובעל ידע מקצועי מעודכן].
מהנדס "ירוק" מרוויח הרבה יותר מרוקח ותיק . ועם שיפור הוותק , אין שיפור גדול בשכר .

להבנתי הסיבות לפשיעה פרמצבטית :
כי המשכורות עלובות בפארמים ,בקופות ,בשירות המדינה
וכן מתח הרווחים בשוק הפרטי עלוב . כל זה גורם לרוקחים למעוד .
אין בכך כל הצדקה , אבל יש לתת את הדעת . משכורות הגונות היו חוסכות את הצורך הגדול של היחידה לפשיעה פרמצבטית , אשר היתה יכולה להתעסק רק בזיופים והברחות [של לא-רוקחים] , לא ברוקחים שסרחו. קרא עוד

צבי ס.'s picture
נוצר ע"י
רוקח
18.07.19
0
2
הצבע\י לתשובה

הדיווח הידני בכל יום וסיכום ידני בכל חודש לתרופות נרקוטיות אינו הולם את המגמה המשתלטת בכל העולם ב 20 שנים האחרונות (במיוחד הדבר מביש כשמדובר במעצמת ההיטק כמו ישראל).הדיווח הידני גוזל שעות רבות יקרות בחודש מהרוקחים. הדיווח הידני גם אינו מאפשר פיקוח אמיתי בעת ניצול מרשמי נרקוטיקה לרעה.

נוצר ע"י
משתתף/ת אנונימי/ת (not verified)
18.07.19
0
1
הצבע\י לתשובה

הדיווח הידני בכל יום וסיכום ידני בכל חודש לתרופות נרקוטיות אינו הולם את המגמה המשתלטת בכל העולם ב 20 שנים האחרונות (במיוחד הדבר מביש כשמדובר במעצמת ההיטק כמו ישראל).הדיווח הידני גוזל שעות רבות יקרות בחודש מהרוקחים. הדיווח הידני גם אינו מאפשר פיקוח אמיתי בעת ניצול מרשמי נרקוטיקה לרעה.

נוצר ע"י
משתתף/ת אנונימי/ת (not verified)
18.07.19
0
0
הצבע\י לתשובה

סטטיסטיקה

420 תשובות
164
חברים
294
הצבעות
263
תגובות

זמן שנותר לדיון

הדיון הסתיים