קידום הרוקחות לעידן הדיגיטלי

כיאה לתקופה שאנחנו נמצאים בה, הגיע הזמן לקידום הרוקחות לעידן הדיגיטלי, כלומר, להקל על בתי מרקחת שמעוניינים לספק תרופות עד הבית ללא הגעה של המטופל לבית המרקחת, היעוץ הרוקחי בהחלט יכול להנתן טלפונית/בצ'אט שכן אנחנו בכל מקרה לא אמורים לאבחן אלא לתשאל ולייעץ. שירות כזה יאפשר לרוקחים לתת יעוץ בפרטיות תוך כדי צפיה מעמיקה בהיסטוריה הרפואית של המטופל, מה שבפועל לא מתאפשר בדלפק. הנוהל למתן תרופות עד הבית (נוהל 128) נכתב בשנת 2008 ואינו מעודכן בהתאם לאמצעים הטכנולוגיים ולנהלים הקיימים כיום - לדוגמה, חובת הצגת תעודת זהות בעת ניפוק תרופה פסיכוטרופית,נוהל כזה לא קיים בדלפק, מדוע אם כך קיים בעת משלוח תרופות עד הבית?

בנוסף, הגיע הזמן שרוקחים יתוגמלו על עבודה רוקחית - לא מכירות תוספי תזונה, לא כמות השורות שנופקו, לא יעדי המתנה בתור - כל אלה יעדים שקיימים היום בבתי מרקחת של קופות החולים והפארמים, הם לא מקדמים את המעמד המקצועי של הרוקחים ולא מקדמים את הטיפול שניתן למטופל ואף פוגעים בו.

כמו כן, הכשרת טכנאי בית מרקחת כפי שקיימים במדינות רבות בעולם יאפשר להפחית עומסים טכניים מהרוקחים ויפנה את זמנם לתשאול ויעוץ כפי שהם מחויבים לפי נוהל 112 ובפועל לא מסוגלים לקיים בתנאים העומדים לרשותם כיום.

Shira Elisha's picture
נוצר ע"י

Vote

5
הצבע\י לתשובה

תגובות

תגובות

מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture
חמא ג'אבר's picture
חמא ג'אבר
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture

Vote

5
הצבע\י לתשובה
5הצבעות
180
צפיות
2
תגובות
7
חברים