דעתי

נדרש כנוהל להגדיר את רמת העומס המותרת על הצוות בית מרקחת:
1. מספר רוקחים ופרחים במשמשרת לפי מספר שורות יומי ממוצע באותו בית מרקחת שמתעדכן בכל תקופה - חיוב להקפדה על מספר אנשי צוות בנוהל
2. לאפשר לרוקח ולמטופל ישיבה כפי שזה נעשה במזכירות - יאפשר לרוקח ולפרח יכולת לשבת בחלק מזמן משמרת, ימנע כאבי גב של צוות בית מרקחת. נכון להיום בגלל שהדלפק בנוי כדלפק גבוהה רוקח קהילתי לא יכול לשבת כלל וזה מגביר את השחיקה ומעל גיל מסויים קשה עד לא אפשרי לעבוד כך מה שגורם לירידה במספר רוקחים קהילתיים ביחס ישר לגיל רוקחים. לא מכירה שום מקצוע שדורש השכלה אקדמאית שמחיב את העוסקים בו לעמידה ממושכת רציפה ואין אפשרות למשרות אחרות ( לדוגמה מנתח יכול לעבוד כרופא כירורג בקהילה, וכו'). בנוסף, זה ימנע את הלחץ מצד מטופל שרוקח יטפל בו במהירות כי המטופל כאדם לא בריא מתקשה לעמוד.
3. לאפשר פרטיות מירבית למטופל. לחייב ביצוע ניפוק בתוך חדר יעוץ רוקחי - כלומר רק הרוקח והמטופל נמצאים בחדר יעוץ רוקחי. פרח מגיש לרוקח סלסלה עם תרופות לפי מרשם מטופל. השיחה בין רוקח למטופל צריכה להתבצע בחדר יעוץ רוקחי כך שאין לחץ של תור שעומד מאחורי המטופל וגורם לרוקח להיות כל הזמן בלחץ וכך ימנע סביבה רועשת ומלחיצה שגורמת לפגיעה ביערנות רוקח.
4.ביטול רישום ידני בספר טוקסיקה וספר נרקוטיקה ורישום טמ"פ מקרר 3 פעמים ביום.
5. חיוב יציאה להפסקה של רוקח בנוהל
6. חיוב השתלמויות רוקח בנוהל
7. חיוב יציאה לחופשות של רוקח בנוהל
8. צמצום מספר שעות עבודה של רוקח בנוהל

Vote

0
הצבע\י לתשובה

תגובות

Vote

0
הצבע\י לתשובה
0הצבעות
272
צפיות
0
תגובות
0
חברים