להתאים את המקצוע למאה ה21

אפתח בכך שאני אוהבת את המקצוע שלי ומאמינה שבעזרת שינוי לא גדול בנהלים ובחקיקה ניתן יהיה להפוך את בית המרקחת ממקום עבודה שוחק למקום עבודה מאתגר ומפתח. כמובן ,כפי שציינו לפני ,הרבה מזמן הרוקח מוקדש לבירוקרטיה: רישום טמפרטורה בחדר שלוש פעמים ביום,רישום טמפרטורה במקרר פעמיים ביום, רישום בספר מרשמים, רישום פרטים על המרשמי סמים , הדבקת מדבקות ( כן "המדבקות הקדושות" על תרופות כרוניות זולות שהמטופל לוקח אותם משנת תרפוקק) , תיוקים של נהלים ומסמכים אחרים , דוחות פסיכוטרופיים, דוחות סמים , הודעות ריקול. כמו כן, בהרבה בתי מרקחת קטנים הרוקח הוא גם מפרק הסחורה, גם המזכיר, גם מתמחר otc . כך שבין פירוק הסחורה, קבלתה למחשב, רישום הטמפרטורה, הדבקת המדבקה, וכו' לא באמת נשאר זמן לתשאל ולהתייחס למטופל עצמו ( או איך שקוראים לו בבית המרקחת- לקוח). כך גם נוצר הרושם אצל המטופלים, שכל מה שרוקח יודע, הוא לחתום על המרשם עם חותמת גדולה מהמאה שעברה, להדביק מדבקה ולהציע משהו מהמבצעים.
הפתרון לבעיה הוא לא מסובך וכולל כמובן ביטול חובת רישום טמפרטורה גם בחדרים וגם במקרר ( יש היום מספיק מכשירים חכמים שיעשו את זה עבורינו ויתריעו בזמן אמת אם הייתה חריגה כלשהי), ביטול חובת רישום בספר מרשמים ובספר סמים - את כל הדוחות ניתן להוציא היום באופן ממוחשב ,ביטול חובת תיוק כל נוהל וכל ריקול- חבל על הנייר ועל המקום ועל הזמן שכל זה תופס - הכל נמצא באתר וניתן למצוא בקלות.
כמו כן ,לחייב את מקומות העבודה לשכור במקביל לרוקח כח עזר לפירוק סחורה, תמחור וכל העיניינים האדמיניסטרטיביים האחרים ( כח עזר יכול לבוא גם כבני שירות לאומי אם מדובר במוסדות ציבוריים).
לעודד מקומות עבודה לאפשר לרוקח לצאת להשתלמויות ולתת יעוץ רוקחי.

תודה שהעלתם את הנושא לדיון מקווה שמה שנכתב פה יעזור לכך שנראה שינויים לטובה במקצוע, בעתיד הקרוב.

Victoria Nissimov's picture
נוצר ע"י

Vote

0
הצבע\י לתשובה

תגובות

תגובות

מגר׳ מירי טריינין - משרד הבריאות's picture
מגר׳ מירי טריינ...
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture

Vote

0
הצבע\י לתשובה
0הצבעות
428
צפיות
1
תגובות
1
חברים