מתמחה באמצע הדרך

1. שכר, נאמר כבר הרבה, אבל זה בוודאי הגורם המרכזי. תגמול ראוי על עבודה קשה יכול למנוע שחיקה. כיום השכר נמוך בצורה מחפירה. בנוסף לעלייה בסיסית, מציעה גם--עלייה הדרגתית בשכר עם העלייה בוותק, כולל בזמן ההתמחות, ובוודאי בסיומה ובמעבר למומחיות ואז להדרכה. עלייה בשכר גם כפונקציה של הכשרות ספציפיות.
2. עבודה מהבית- כתיבת אבחונים, בקשות, סיכומים, עריכת טלפונים, ועוד ועוד... שעות רבות שאינן מתוגמלות ובוודאי מוסיפות לשחיקה, כיוון שאין פנאי למנוחה והתאווררות.
3. הרפורמה בבריאות הנפש שהביאה עמה הרבה רעות חולות... כיום יש הרבה פחות חשיבה קלינית והרבה יותר חשיבה כלכלית. הרבה מדי עבודה משרדית מול קופות החולים על חשבון הזמן הפנוי בין פגישות. אלה דברים שלא חייבים להיעשות על ידי פסיכולוגים, בחלק מהמקרים יכולים לעבור לידיהן המסורות של המזכירות למשל. בנוסף, עבודה עם אוכלוסיות מורכבות ונזקקות מאד אך ללא שום שינוי במשאבים הנחוצים לשם כך. יש צורך הרבה פעמים בגיבוי של עו"ס, גורמי רווחה ועוד. עוד בעקבות הרפורמה- יש מעט מדי עבודה על שימור בריאות נפשית ומניעת פסיכופתולוגיה.
4. במסלול ההכשרה וגם אחריו, במיוחד אל מול השחיקה ותשישות החמלה, יש צורך מתמשך בתמיכה נפשית, למשל בטיפול נפשי אישי. יש מקום לשקול סיוע של המשרד בשירות כזה לפסיכולוגים בשירות הציבורי.
5.קושי לשלב הורות עם העבודה בשירות הציבורי, בהתמחות וגם אחריה, בשל היקף המשרה והדרישות. יש מקום לשקול דרכים להקל על הורים בדרכים שונות- גמישות בהיקף המשרה ובשעות העבודה, למשל שעון גמיש, אבל גם אפשרות לעבוד יותר ימים ופחות שעות כל יום. גם רעיונות קונקרטיים להטבות להורים - מסגרות קיץ לילדים למשל.
6. היעדר תנאים פיזיים ראויים ונעימים לעבודה- במקומות הציבוריים מצוקה חריפה בחדרי טיפול, הרבה פעמים אין חדר שבו אפשר לשבת לאכול, לנוח, להתייעץ עם קולגות, מצוקת מחשבים ו/או מחשבים איטיים וגרועים. המרפאות מוזנחות ומאד לא מזמינות, עבור הצוות ועבור המטופלים. בהרבה מקומות העובדים עצמם צריכים לשלם מכספם על קפה ותה, כן, אותם עובדים שמשתכרים שכר ביזיוני ומעליב...
7. ימי גיבוש לצוות , השתלמויות, הכשרות ועוד פינוקים שיתנו לעובדים הרגשה שהם רצויים, מוערכים, אהובים, נחוצים... כך משמרים עובדים ומונעים את שחיקתם.

נוצר ע"י
משתתף/ת אנונימי/ת (not verified)

Vote

0
הצבע\י לתשובה

תגובות

תגובות

אביגל מילסון-דגן's picture
אביגל מילסון-דגן
Vote: 
0
הצבע\י לתשובה
משתתף/ת אנונימי/ת's picture

Vote

0
הצבע\י לתשובה
0הצבעות
57
צפיות
1
תגובות
1
חברים