זמן ומקום

דוגמה לבעיית השכר, מעבר לפרטים היבשים במשכורת-
השתרשה מדיניות מעוותת, לפיה שעות העבודה של פסיכולוג הן סכימה של שעות הטיפול-הדרכה-ישיבות שהוא נוכח בהן. מה לא נספר? זמן לאכול, להחלפת רעיונות ועדכונים בין קולגות (במיוחד במסגרת מערכתית), זמן להקדיש לרכישת ידע מקצועי (לדוגמה, יש רצון להקים קב' טיפולית- אך אין תקציב להכשרה בהנחיית קבוצות, ואין זמן להכין את מערך הקב' תוך כדי המשרה). בהינתן המצב הזה, קורה אחד משניים- או שאין מוטיבציה להתקדמות ורענון מקצועי, או שעובדים שעות בבית. זה מקביל בעיניי למחשבה לשלם למחלקת שכר רק על שעות קבלת הקהל, או לעורך דין רק על שעות ההופעה בבית משפט, ולצפות שאת העבודה מעבר לכך יעשו מהבית.
ההשלכות מהמדיניות הזו הן לא רק על הפחתת המוטיבציה להשקיע ועל תחושת העומס, אלא ציפייה ישירה מהממונים לעבוד מהבית, וזלזול בכל מה שקשור לבירורים בנוגע לשכר ולזכויות.
הפתרון בעיניי הוא הגדלת המשרות או הקטנת העומס, הכרה מאסיבית בהכשרות השוטפות לגמול השתלמות, שכרגע הוא בלתי מושג וחסר משמעות כלכלית כמעט, ומתן אפשרות לשעות נוספות.
בנוסף, כמעט בכל מקום שהגעתי אליו לא היו חדרי טיפול מספיקים יחסית לשעות הטיפול, כך שכל יום נפתח בשאלה סיזיפית ושוחקת- האם יהיה לי מקום לטפל, והסטינג הטיפולי לא מתקיים כראוי.

Rony Berger-Raanan's picture
נוצר ע"י

Vote

0
הצבע\י לתשובה

תגובות

Vote

0
הצבע\י לתשובה
0הצבעות
57
צפיות
0
תגובות
0
חברים