הצעות להתמודדות עם השחיקה

אני פסיכולוגית קלינית מומחית כשלוש שנים, בהן אני עובדת בשירות הציבורי בשליש משרה. אני מצטרפת לגורמי השחיקה שתוארו כאשר בראשם השכר שאינו הולם את ההכשרה והניסיון ואינו משתנה בהתאם להתפתחות המקצועית (מומחיות, הסמכה להדרכה). מעבר לכך העבודה הנוספת שאינה מתוגמלת, היעדר הכשרה מספקת, מיעוט אפיקי התקדמות ותנאים פיזיים לא מספקים. אנסה להציע כמה פתרונות.
עבור מומחים שנמצאים כמוני לפני הסמכה להדרכה, אני מציעה לאפשר לעשות את התהליך בשליש משרה. (כדאי לחשב את היקף שעות ההדרכה הנדרשות ולא את היקף המשרה). עבורי בשכר הנוכחי אין שום אפשרות להעלות לחצי משרה, מכיוון שכפי שכבר נכתב, השכר הנמוך מחייב לעבוד באופן פרטי בהיקף נרחב.
בנוסף, עבורי עבודה במסגרת שמאפשרת השתייכות למוקד של ידע וחדשנות מקצועית, יהווה סיבה להישאר במערכת. אני מציעה לכן להרחיב את ההכשרה המקצועית. ראשית לאפשר למומחים צעירים להצטרף להכשרות שניתנות כיום רק למדריכים למשל באבחון וcbt (הרי אלו האנשים שידרשו להדריך על הנושאים הללו בשנים הבאות). את מגבלת המקום הפיזי ניתן לפתור על ידי צילום הכנסים. בנוסף ניתן לייצר קורסים שלמים מצולמים, למשל בגישות טיפול ממוקדות, זאת לצד מתן אפשרות להדרכה פרטית במחיר מוזל או הדרכה קבוצתית במסגרת השירות הציבורי. מעבר להתפתחות האישית אני חושבת שזה יוכל לעזור להתמודד גם עם עומס ומורכבות המקרים וגם עם הצורך ללמוד גישות טיפוליות חדשות וממוקדות המתאימות גם לצרכים בעידן הרפורמה. הכשרה יכולה להוות גם תגמול עבור לקיחת אחריות נוספת כמו ניהול צוות. דבר שכיום כלל לא מתוגמל ולכן המוטיביציה אליו נמוכה.
אני מצטרפת להצעות להקצות בכל יום עבודה שעות שמיועדות לכתיבת רשומות רפואיות, טפסי 17, סיכומי טיפול ושיחות עם גורמי טיפול נוספים. בנוסף יש להגדיר זמני עבודה לאבחון (העברה וכתיבה למתמחים ובדיקה למדריכים) וכדאי להגדיר גם אילו תחומים אינם שייכים לעבודה פסיכולוגית. כדאי לאפשר גם יציאה לחל״ת לפני השלמה של חמש שנים. מדובר לעיתים בשנים קריטיות מבחינה אישית והפוגות מהסוג הזה יכולות לשמר עובדים לטווח ארוך.

Anonymous's picture
נוצר ע"י

Vote

0
הצבע\י לתשובה

תגובות

Vote

0
הצבע\י לתשובה
0הצבעות
63
צפיות
0
תגובות
0
חברים