תזונה בריאה

משה בר סימן טוב's picture
משה בר סימן טוב
מנכ"ל משרד הבריאות
 
משרד הבריאות מוביל בימים אלו מהפכה בריאותית בתחום התזונה הבריאה ואנחנו מבקשים להתייעץ - מה יעזור לך ולמשפחתך לבחור לאכול מזון בריא יותר ופחות מעובד? איך משרד הבריאות יוכל לסייע לך בכך ומה צריכה תעשיית המזון לעשות לדעתך?
 
בקצרה
 
תזונה בריאה חיונית לקידום הבריאות
 
המזון שאנו צורכים הוא בעל השפעה משמעותית על בריאותינו ועל איכות חיינו. זהו אחד התחומים המרכזיים שבהם לך יש השפעה על בריאותך. במסגרת תכנית "אפשרי בריא" מתבצעת פעילות לשיפור הסביבה, כך שבחירת המזון הבריא תהיה קלה יותר. בין היתר באמצעות שיתוף פעולה עם תעשיית המזון לשיפורו (הפחתת סוכר, מלח ושומן), הסברה וחקיקה (לדוגמה - חוק פיקוח תזונה בריאה במוסדות חינוך).
 
מחקרים רבים מראים שפעולות מערכתיות המשנות את הסביבה הן היעילות ביותר. מדינות שונות בעולם נקטו צעדי חקיקה לקידום תזונה בריאה.
הוועדה לאסדרה של תזונה בריאה הוקמה במטרה לקיים דיון ולגבש מדיניות בתחום רגולציה מקדמת תזונה בריאה בישראל. הוועדה בוחנת מצד אחד אמצעים שונים שבהם ניתן להשפיע על הרגלי התזונה של האוכלוסייה ומצד שני לשפר את הרכב המזון. בראש הוועדה עומד מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב. 
 
בין היתר, נידונים בוועדה הנושאים הבאים:
 
- סימון תזונתי בחזית האריזה
- מיסוי מזון בעל ערך תזונתי נמוך
- סימון ערכים תזונתיים במסעדות
- פיקוח על מחירי מזונות בריאים
- הגבלת מרכיבים תזונתיים מזיקים במזון
- מניעת שיווק מזון מזיק לילדים
- חינוך תזונתי לאורך מעגל החיים
 
 
 
 
 

 

1107

כל התשובות

הגברת ההשפעה של דיאטנים על הסביבה בה אנו חיים - הדיאטן כחולייה הכרחית באישור ופיקוח על גורמי הסעדה מוסדיים, פרטיים ובמערכת החינוך. כחולייה הכרחית בפיתוח ושיווק מוצרי מזון, הצהרות תזונתיות, וברשתות לשיווק מזון (בעל השפעה על אופן הצגת המוצרים).

משתתף 008's picture
נוצר ע"י
10.08.16
0
0
הצבע\י לתשובה

קשר טיפולי אישי, יכול להיות בטוח ומאפשר רק תוך כדי קיום חסיון רפואי ושמירה על מידע המועבר על ידי מטופלים. יש להקנות לדיאטנים הכשרה רחבה יותר באתיקה רפואית וחסיון מידע בפרט, ובמקביל לעסוק, באופן מתמיד ובהתאם לתמורות הטכנולוגיות בחידוד קוד אתי מקצועי והכשרת הדיאטנים בפיתוחים טכנולוגיים.

 

משתתף 111's picture
נוצר ע"י
10.08.16
0
0
הצבע\י לתשובה

שילוב ושותפות במחקר, להדגיש עוד באקדמיה כמה חשוב למדוד ולהעריך תוכניות.

משתתף 106's picture
נוצר ע"י
10.08.16
0
0
הצבע\י לתשובה

העמקת הכלים לאתיקה בתזונה רפואית על מנת לאפשר בעידן של טכנולוגיה מתפתחת שמירה על קשר טיפולי אישי ובמקביל חסיון מידע של מטופלים.

 

משתתף 109's picture
נוצר ע"י
10.08.16
0
0
הצבע\י לתשובה

מנסיוני כדיאטנית בתעשייה אני חושבת שיש חשיבות רבה לשינוי מתכונת הלימודים , יצירת תתי התמחויות בתואר ראשון ובתואר שני עם מסלול ייחודי להתמחויות שונות ובניהן דיאטן בתעשיית המזון, הכוללת קורסים מותאמים בטכנולוגיית של מזון, שיווק , חדשנות ,כתיבת תכנים לקהל רחב ומקצועי מיומנויות פרזנטציה ועוד.

 

משתתף 112's picture
נוצר ע"י
10.08.16
0
0
הצבע\י לתשובה

כניסת דיאטנים לתחום החינוך. לבנות מסלולי לימודים המשלבים לימודי תזונה והוראה.

 

משתתף 007's picture
נוצר ע"י
10.08.16
0
0
הצבע\י לתשובה

אני רואה חשיבות לאיתור ותרגום מידע ממחקרים עבור הציבור המקצועי והציבור הרחב. ניתן לעשות זאת על ידי: (1) הוראה והשתלמויות מתמשכות לציבור המקצועי ו –(2) השקעה בפיתוח אלגוריתמים (בצוותים משותפים לאנשי מחשוב ודיאטנים) של סריקה ומיון מידע, לפי קריטריונים ברורים וקהלי מטרה והעברת מסרי תזונה נכונים לקהלי יעד.

 

משתתף 110's picture
נוצר ע"י
10.08.16
0
0
הצבע\י לתשובה

להשקיע בהדרכה וסופרוויז'ן כמו שקיים במקצועות טיפוליים אחרים.

משתתף 113's picture
נוצר ע"י
09.08.16
0
0
הצבע\י לתשובה

תגמול מתאים לדיאטנים גם אלו העובדים במערכת הציבורית.

משתתף 102's picture
נוצר ע"י
09.08.16
0
0
הצבע\י לתשובה

עידוד הרשמה לתארים מתקדמים לדיאטנים בתחום המחקר, בתחום ניהול, בתחום הדיגיטל.

משתתף 105's picture
נוצר ע"י
09.08.16
0
0
הצבע\י לתשובה

להגביל את מוסדות הלימוד החדשים שנפתחים.

 

משתתף 114's picture
נוצר ע"י
09.08.16
0
0
הצבע\י לתשובה

קבוצות מיקוד בהם יועלו תיאורי מקרה/ התייעצויות בכל תחום כחובה וכחלק בלתי נפרד מהתפקיד (היום זה קיים הרבה ברשתות אבל מנסיוני מפגש וירטואלי לא יכול להחליף מפגש חברתי אנושי.

משתתף 103's picture
נוצר ע"י
09.08.16
0
0
הצבע\י לתשובה

בעיני מאוד יכול לעזור זה פורומים שמשלבים אנשי מקצוע רחבים יותר- נטורופטים, רופאים, אנשי מדע שעוסקים במחקר - ולהגיע לממצאים משותפים. ההפרדה לנישות גורמת לכל אחד להישאר בקיא בZONE שלו במקום להעשיר ולהרחיב בצורה הוליסטית את התמונה הרחבה.

 

משתתף 115's picture
נוצר ע"י
09.08.16
0
0
הצבע\י לתשובה

התמחויות ברורות כפי שיש בקרב הרופאים: פסיכיאטריה, ילדים, הפרעות אכילה, סוכרת, מחלות מעיים ועוד (בפועל זה קיים אבל לא בצורה מוגדרת וברורה).

משתתף 101's picture
נוצר ע"י
09.08.16
0
0
הצבע\י לתשובה

קורסים כמו CBT, DBT, ראיון מוטיבציוני נראים בעיני כחשובים לעבודה שלנו ויכולים לתת לנו כלים מעולים בעבודה היום הקורסים האלו מאוד יקרים.

משתתף 104's picture
נוצר ע"י
09.08.16
0
0
הצבע\י לתשובה

סטטיסטיקה

1107 תשובות
19
חברים
0
הצבעות
0
תגובות

זמן שנותר לדיון

הדיון הסתיים