מודעות ותמיכה

החלטתי להניק שני ילדים לפחות עד גיל חצי שנה התאפשרה בזכות:
1. מודעות לאתגר שבהנקה - חברה שהיא יועצת הנקה הדריכה אותי עוד לפני הלידה. הייתי עושה טעויות רבות אילולא כן וכל סיבוך מגדיל את הסיכוי להפסיק להניק כי הוא דורש בירור שאורך זמן ואז נוצרים פערים נוספים וכבר יותר קשה לתקן. הדרכה על הנקה צריכה להיות חלק מליווי הריון ע"י קופ"ח ובמימונה וחלק בלתי נפרד מכל קורס הכנה ללידה הכולל גם בני זוג.
2. נוכחות יועצת הנקה בלידה עצמה ועידוד להנקה בתמיכתה.
3. הדרכה יומית מייד לאחר הלידה במחלקה ולאחר מכן במלונית, עם אפשרות לייעוץ פרטני. צריך להיעשות ע"י כוח אדם מוכשר לנושא ולהגיע לכל יולדת באופן אישי, אם לא הגיעה להדרכה, כדי לברר אם היא מעוניינת ורק לא ידעה על המפגש או הייתה עייפה מכדי להגיע.
4. השתתפות במפגש נשים של ארגון ליגת לה לצ'ה לתמיכה בהנקה. אני מציעה לקופות החולים לחבור לארגון כזה או דומה ולעודד מפגשי נשים לקראת לידה ואחריה סביב הנושא. מעבר לתמיכה בתקופה המורכבת של הנקה לאחר לידה קיבלתי ם גם טיפים מעשיים לגבי התמודדות עם קשיים שעולים. שמעתי על הארגון במקרה מחברה ואני לא יודעת מה הייתי עושה בלעדיו.
5. חופשת לידה של חצי שנה - אני הצלחתי להתארגן לכך מראש בפן הכלכלי אבל שמעתי מעמיתות לעבודה שחזרו בגלל המשכורת. קשה יותר לשמר הנקה ע"י שאיבות, במיוחד במקומות עבודה בהם אין תנאים לכך.
6. תנאים לשאיבה במקומות עבודה - אני שאבתי באוטו כי החלטתי לשמר את ההנקה אבל ברור שיש נשים שזה לא מתאים להן. אם לא בכל משרד, לפחות שהיה חדר ייעודי אחד לנושא בקומה של בניין המשרדים או חדר משותף עבור מספר קומות, עם תנאים מתאימים לשאיבה ולשטיפת בקבוקים.

נקודה חשוב נוספת היא הכשרת רופאי משפחה וילדים לגישה תומכת הנקה - שמעתי מיועצות הנקה ומחברות שרופאים לא מבינים בנושא, לא יודעים לתת מענה לאישה מניקה הסובלת בפטמה למשל ובכך לעיתים גורמים להכחדת ההנקה, אומרים לאם שאין לה מספיק חלב במקום להפנות לבירור דחוף אצל יועצת הנקה ועוד. לעיתים גם בטיפת חלב נשמע שיש בורות בנושא וזה המקום שהכי חשוב שיהיה לו ידע רלוונטי וזמינות גבוהה להתייעצות פרטנית בנושא הנקה.
בהצלחה, מקווה לראות שיפור בנושא בשנים הקרובות.

הדס פ's picture
נוצר ע"י

Vote

1
הצבע\י לתשובה

תגובות

Vote

1
הצבע\י לתשובה
1הצבעה
78
צפיות
0
תגובות
1
חברים