עידוד הנקה

ראשית, עידוד הנקה בתקשורת, בפרסומת, הנגשת הנקה (במקום רק סיפורי הזוועה שיש היום על הנקות לא מוצלחות וקשיים).
עידוד הנקה והסבר על התועלת שבהנקה לאם ולתינוק/ת משלב תכנון ההריון-
עידוד הנקה עי גורמים מקצועיים שעברו הכשרה בשיח עם המטופלת (״הנקה זה חשוב״ זה לא מספיק. ובטח לא התנשאות) ועברו הכשרה על יתרונות ההנקה ובאופן כללי שהגורמים המקצועיים יהיו מעודכנים יותר ויפסיקו לדבר מניסיון אישי.
לאחר הלידה- עידוד הנקה בחדר הלידה, אבל (וזה אבל חשוב), אם האם לא רוצה להניק בחדר לידה לא להגיד לה שהיא לא תוכל להניק לאחר מכן! לא לכולן מתאים להניק בשעתיים הראשונות וזה בסדר! לא להציע בקבוק מוכן.
יותר יועצות הנקה בבתי החולים ופתחתי כלל בתי החולים לאפשרות של יועצות מהקהילה שרוצות להשלים 1000 שעות יעוץ כדי לגשת למבחני ייעוץ הנקה בינלאומיים. הכשרת האחיות במחלקות (מי שמעוניינת), יותר מההכשרה הסטנדרטית/בנאלית שיש היום (כי היא לא ממש מוצלחת), ללמד את הצוות על בעיות בחיבור, לשון קשורה (בכל הדרגות!), שפה קשורה, הנקה בכל צורה ומבנה של השד, הנקת תינוקות קטנים ופגים (כי אנחנו בשנת 2020 ולשמוע אחות אומרת ליולדת ״יש לך חזה גדול את לא יכולה להניק״ זה מביך ומעיד על נטו בורות).
הכשרת הצוותים גם בנושא הנקה בימים הראשונים- יש לרוב המוחלט של האמהות מספיק חלב! בימים הראשונים התינוקות לא צריכים לינוק כמויות ובטח שלא לדחוף למתן פורמולה אם התינוק נרדם על השד, להבין שהחלב בימים הראשונים הוא טיפות, וזה מה שאמור להיות ואם התינוק יונק מעט, לא להציע בקבוק ובטח לא להפחיד שהתינוק רעב וכדומה כי זה ממש לא נכון.
ללמד תנוחות הנקה שונות, ללמד התמודדות עם פצעים, גודש, סתימת צינוריות, כאבים, פטריות, דלקות- גם לחמד את רופאי המשפחה, אחיות טיפת חלב וכדומה. וש ההכשרה של הצוות המקצועי תהיה מקצועית באמת בניגוד למה שקורה היום.
סבסוד ייעוץ הנקה למחירים נוחים לכל כיס- כמו תשלום רבעון לרופא יועץ בקופת חולים- כנל מפגש יעוץ הנקה ועוד 2-3 מפגשי מעקב במידת הצורך לפחות.
בנוסף, סבסוד מלא של משאבות הנקה (לא יד שרה..), הכשרת הצוותים להדרכת אמהות לשאיבה נכונה ואפקטיבית, התאמת גדלי המשאבות לשד וכדומה.
מעגלי אמהות, מפגשי הנקה, הסברים על הנקה בשבועות הראשונים כולל קפיצות גדילה (ומיגור ההנחה שאם התינוק יונק הרבה אז לאמא אין חלב. ההפך.), הנקה בחצי השנה הראשונה כולל ״משבר״ ה-4/5 חודשים.
שינה והנקה , הנקה ושילוב עם מוצקים והנקה לאחר חזרה לעבודה- שסדנאות אלה תהיינה נגישות לכלל האוכלוסייה בכל הארץ (!!) בכל טיפת חלב ללא תלות במספר המשתתפות ושמי שמעביר את החומר יהיה בקיא בחומר הנלמד ולא ידבר מ״ניסיון״ ״ראות עיניו״ וכו.
חלוקת עלונים בקופות החולים על כל הנושאים הנ״ל, ובעיקר, עידוד האם לסמוך על גופה.

הארכת חופשת הלידה, קבלת חופשת לידה גם לעצמאיות.

Orly Shalit's picture
נוצר ע"י

Vote

1
הצבע\י לתשובה

תגובות

Vote

1
הצבע\י לתשובה
1הצבעה
74
צפיות
0
תגובות
1
חברים