הסברה לגבי האתגרים בימים הראשונים לצד החשיבות הגבוהה להתנהלות בימים אלו להצלחת הנקה

האמהות שמתחילות להניק כבר מבינות שהנקה זה חשוב. הן גם מבינות לרב שזה עניין לא פשוט.
מה שהרבה נשים בלידה ראשונה או התנסות הנקה ראשונה לא יודעות או לא מבינות לעומק זה שלהתנהלות ההנקה בימים הראשונים יש חשיבות אדירה להצלחת הנקה. שדברים שנראים קטנים כמו אחיזה לא הכוונה, בקבוק אחד בלילה... או שהאמא תנוח לילה אחד... או שילוב פורמולה מוקדם... או לחכות לטפל בבעיות ״אחרי השחרור״ מהבית חולים או ״אחרי הסופש״ או ״שבוע הבא כשהיועצת שקבעתי איתה תגיע״, שכל אלו יכולים להיות ממש ממש הרסניים להנקה... ולהכניס את האמא ל slippery slope שבסוף במקרים רבים יסתיים בירידה מהנקה בלעדית והנקה בכלל. לעומת זאת התחלת הנקה טובה או תיקון מוקדם של בעיות איך שהן מתחילות ממש יכולה לסלול את הדרך להנקה מצויינת בכל שלב בהמשך.
חשיבות בהטמעת הכללים של baby friendly hospital במלואם, כולל חינוך מלא של הצוות, הרופאים האחיות והיועצות שהמטרה היא לא לסמן וי, אלא לתת באמת תמיכה מקיפה ולהסיר חסמים וגורמים מכשילים להנקה, ולתמוך באמא באמת בהנקה לפני הלידה, מיד לאחר הלידה, ביממה הראשונה לאחר הלידה, ובכל יום באשפוז, בשחרור ואחרי השחרור.
הרבה יותר קל למנוע קשיים ובעיות בהנקה מאשר לטפל בהם, בוודאי אם מזוהים מאוחר ובוודאי אם כבר יש קושי בתינוק (בוכה/התרגל לזרם חזק מבקבוק/ לא עולה מספיק במשקל/ או סימפטום רפואי).

שרון's picture
נוצר ע"י

Vote

0
הצבע\י לתשובה

תגובות

Vote

0
הצבע\י לתשובה
0הצבעות
43
צפיות
0
תגובות
0
חברים