יוזמה נהדרת, והרבה מה לעשות ולתקן

אני נתקלתי באינסוף קשיים בהנקה, שלו היה לי הידע והטיפול המתאים הייתי סובלת פחות ובוחרת טוב יותר.
1. לפני הלידה לא התעסקתי ולא הבנתי כלום בהנקה. באופן טבעי התכוננתי ללידה וזה גם מה שיכולתי להכיל באותו שלב. עם זאת אני בטוחה, שאם היה גם דיבור ושיח על הנקה וכמה נכון להערך לזה בימים הראשונים של הלידה, זה היה עוזר לי, אפילו בבחירת דולה שהיא גם יועצת הנקה וכדומה.
2. היועצות הנקה בבי"ח היו לא טובות. הן החזיקו בעורף של הבן שלי שרק נולד, לא מספיק ברגישות, הצמידו אותו בכוח לשד וחד משמעית יצרו אצלו רתיעה מהנקה שלקח הרבה זמן לטפל בה.
בשיחה עם חברות הבנתי שאיני היחדה שחוותה את זה.
3. סבלתי מסתימות וקשיים איומים בהנקה, בדיעבד נאמר לי שרבים מהם קשורים לכך שלא הנקתי ישר אחרי הלידה (בשל דימום מאסיבי שהיה צריך לטפל בי). לא נאמר לי והובהר לי שיש לזה השפעה על הנקה ושאדע, גם אם אין מה לעשות בנדון, שיש לזה השלכות על ההנקה לאחר מכן.
חשבתי שלא יקרה כלום אם לא אניק בימים הראשונים (באמת לא ידעתי..)
4. סבלתי מדלקות וסתימות, לא ידעתי למי לפנות, נעזרתי באתרים באינטרנט וכמו בימי הביניים בעצתם פתחתי לעצמי סתימות עם מחט מלובנת.. כאבי תופת וגם מסוכן, איך יכול להיות שלנשים אין מענים לזה בישראל 2020..
5. שילמתי אלפי שקלים ליועצות הנקה, כשמתחת לאף בטיפת חלב הייתה יועצת טובה וחינמית, רק שאף פעם לא טרחו לספר לי על כך ונתקלתי בה במקרה...
6. בגדול הייתה לי חוויה קשה ומיותרת עם הנקה. התעקשתי וסבלתי פיזית ורגשית ואני ממש מתחרטת שזו הייתה הבחירה שלי ושהתעקשתי ככ. וגם זה חשוב לדעת, מתי להפסיק ושתהיה שם מישהי שתנרמל ותתמוך גם בבחירה לוותר.

יו's picture
נוצר ע"י

Vote

1
הצבע\י לתשובה

תגובות

Vote

1
הצבע\י לתשובה
1הצבעה
69
צפיות
0
תגובות
1
חברים