תמיכה וסיוע בשבועות הראשונים היא הכי משמעותית להתבססות ההנקה - קל יותר לתחזק מלבסס

יותר קל לתחזק הנקה אחרי שהתבססה מלבסס אותה.
הקשיים העיקריים קורים בשבועות הראשונים - ואין מספיק תמיכה. זה מתחיל מחוסר ידע של החשיבות של ההנקה ביממות הראשונות והצורך לצפות ל24 השעות של היממה השניה שבה התינוק/ת "לא יורד מהציצי" וזה לא בגלל שאין חלב. יותר מדי נשים חושבות שאין להן מספיק חלב בשלבים האלה - בין היתר בעידוד צוות תינוקיה - ופוגעות בתהליך ביסוס ההנקה שלהן. גם הכאבים והתמודדות עם אתגרים כמו פציעות וכו' לא מדוברים מספיק ואין מספיק כלים ברורים (חוץ מקבוצות התייעצות בפייסבוק).
1. צריך לעודד ביות מלא בבתי החולים ולחזק את צוות יועצות ההנקה. צריך לשנות את הגישה של חלק מצוותי התינוקיות שמעודדות נשים לתת תמ"ל - לפעמים ברגעים קריטיים.
2. הכי חשוב - צריך באמת לאפשר ייעוץ/ליווי הנקה איכותי (!) בבית היולדת בשבועיים הראשונים. במכבי מאפשרים לכאורה במחיר מסובסד אבל הזמינות אפסית בחלק מהמקומות. תמיכה כזו היא מ-א-ו-ד משמעותית.
3. צריך שהסטנדרט יהיה שבן/בת הזוג נמצאים בבית עם היולדת בתקופה הקריטית (שבועות ראשונים) כדי לתמוך בה בתקופה כואבת, מתישה ושצריך בה המון עזרה לתיפקוד מינימלי. כדאי גם לעודד את מיזמי "סירי לידה" שקמו בכמה מקומות (אספקת מזון ליולדות טריות).

נוצר ע"י
משתתף/ת אנונימי/ת (not verified)

Vote

0
הצבע\י לתשובה

תגובות

Vote

0
הצבע\י לתשובה
0הצבעות
48
צפיות
0
תגובות
0
חברים