עידוד הנקה על ידי הסברה ותמיכה מההתחלה 24/7

את שלושת ילדיי הנקתי מההתחלה , אולם רק בפעם השלישית הצלחתי להתמיד בהנקה מלאה ולעבור את החצי שנה וגם את השנה וחצי עם הנקה.
1. תמיכה תמיכה ושוב תמיכה באמא מהשנייה הראשונה אחרי הלידה לעודד הנקה, לעזור,לסייע על ידי יועצות הנקה זמינות בבית חולים ולאחר מכן בבית סיבסוד ליועצת הנקה ולקבוצות תמיכה בהנקה, מפגשי אמהות מניקות ותמיכה דיגיטלית (פייסבוק ווטסאפ) - מה שעזר לי ולעוד נשים רבות להבין שכולנו חוות את אותם האתגרים בהנקה ואפשר לעבור אותם בהצלחה, בלי דאגה.
2.הסברה בכל אמצעי המדיה האפשריים על חשיבות ההנקה, התרומה הגדולה. להפנות הסברה לבני משפחה לחשיבות התמיכה שלהם ומה הם יכולים לתרום להמשך ההנקה ובעיקר להסביר שהנקה גם מעל גיל חצי שנה ומעל גיל שנה עדיין תורמת וחשובה!! יש סטיגמה מסביב אצל בני משפחה שמספיק 6 חודשים ואפילו פחות להנקה ומי שממשיכה להניק גם עד גיל שנה ויותר שומעת הערות מהסביבה שמספיק עם ההנקה, החלב כבר לא תורם, יש תלותיות באמא וכו..
בנוסף הסברה והדרכה לרופאים, אחיות על אתגרים ובעיות שונות שעולות, שידעו להפנות לגורמים רלוונטיים ולהמשיך לעודד הנקה לפני שמציעים להפסיק מחוסר ידע והבנה בנושא.
3. יותר מקומות ציבוריים נעימים שאפשר להניק בהם בלי להיכנס לחדר חנוק בקניון.
4. כמובן הכי אידאלי ומתבקש להאריך את חופשת הלידה לחצי שנה לפחות בלי הלחץ לחזור לעבודה בגיל 3 וחצי חודשים.
תודה

Hadashalimi's picture
נוצר ע"י

Vote

0
הצבע\י לתשובה

תגובות

Vote

0
הצבע\י לתשובה
0הצבעות
95
צפיות
0
תגובות
0
חברים