התובנות שלי אחרי שנה של הנקה

אני אתחיל דווקא מהסוף.
אני מניקה בת כמעט שנה. לפני כחודש הייתי ממש חולה, הגעתי למוקד הרפואי של מכבי וגם לביקור רופא. במקרה אחד הרופא רשם לי אנטיביוטיקה, כששאלתי את הרופא אם התרופות מתאימות להנקה, הרופא פשוט ניפנף אותי בלי תשובה. אמר שזה מה שאני צריכה וזהו. כשביקשתי רגע לבדוק בעצמי באינטרנט הוא פשוט קרא למטופל הבא.
במקרה אחר הרופא ניסה לשכנע אותי להפסיק להניק כי לטענתו זה פוגע בקשר עם הבת שלי ומשאיר אותו תינוקי. לטענתו ההמלצה של ארגון הבריאות העולמי להניק עד לפחות גיל שנתיים מתאימה למדינות עולם שלישי ולג'ונגלים. לא הגיוני שאני מגיעה למרפאה לטיפול בדלקת ריאות וצריכה להתווכח עם הרופא על למה אני עדיין מניקה.
גם כשהבת שלי הייתה ממש קטנטנה, הרופאת ילדים שלה ניסתה לשכנע אותי לשלב לה מטרנה. לא מסיבות של חוסר עליה במשקל. סתם, כדי לגוון.
בשורה התחתונה, אחד הדברים שמאוד יתרמו להנקה טובה לתקופה מקסימלית זה לחשוף רופאים למידע נכון ועדכני לגבי הנקה, היתרונות שלה ואיך להתאים טיפול רפואי לנשים מניקות.
לחייב אותם להתעדכן במידע הזה. כנ"ל אחיות טיפת חלב. הפייסבוק מלא בעצות הזויות ומחרבות הנקה שנשים קיבלו בטיפת חלב ומי שלא יודעת לסנן יכולה לעשות נזק לתינוק שלה.
לי למשל אמרו שהגזים שהתינוקת שלי סבלה מהם זה כי אני מאכילה אותה בלילה.

עוד דבר שמאוד מאוד חשוב לתחילת ההנקה זה התמיכה בבית החולים במחלקת יולדות.
קודם כל קודם כל שהברירת מחדל תהיה אפס הפרדה. איך אפשר להניק לפי דרישה אם האמא לא רואה את הדרישה? הרפלקסים שלהם בשעות הראשונות עובדים הכי טוב ואם מפרידים בין האמא לתינוק זה רק מסבך את ההנקה.
איך אישה שבקושי קמה מהמיטה בגלל תפרים, יכולה ללכת לתינוקיה כל פעם בשביל לקחת את התינוק שלה ולהניק אותו?
האופציה של אפס הפרדה צריכה להיות נתונה לכולן. ביחד עם האפשרות שבן הזוג יישאר עם האמא במחלקה בשביל לעזור.
למזלי הייתה לי את האפשרות המדהימה הזאת לבחור באפס הפרדה ו90% מזמן האישפוז התינוקת שלי ינקה.כי ככה זה ביום השני לחיים שלהם, הם רק רוצים לינוק.
אבל ראיתי חברה שבגלל קיסרי לא נתנו לה את האפשרות, הייתה צריכה להתחנן שיועצת הנקה של המחלקה תגיע אליה, מה שקרה רק לאחר הרבה שעות, בזמן הזה היא כבר התייאשה ומהפחד נתנה לתינוקת שלה בקבוק תמ"ל מהפחד שהיא מרעיבה אותה ועד היום יש לה בעיות בהנקה.
יועצות הנקה מוסמכות חייבות להיות זמינות ליולדות כל הזמן בכל המחלקות. ולא אחת שמסתובבת בין 2-3 מחלקות עמוסות ולא מצליחה להגיע לכולן.

בנוסף הכנה להנקה ולבעיות שעלולות לצוץ ופתרונות להן לפני הלידה זה עוזר ממש, בעיקר בלידה ראשונה. אני חושבת שלשלב הרצאה כזו בקורסי הכנה ללידה יכול לתרום מאוד. ככה גם בן הזוג יכול להיחשף למידע חשוב ולדעת איך לתמוך באמא.

Mcd's picture
נוצר ע"י

Vote

0
הצבע\י לתשובה

תגובות

Vote

0
הצבע\י לתשובה
0הצבעות
148
צפיות
0
תגובות
0
חברים