לידה טבעית אפס הפרדה והנקה מלאה על פי דרישה

אני חושבת שיש קשר ישיר בין לידה טבעית להצלחת הנקה, בזמן לידה הגוף מפריש הורמונים אשר גורמים לרגשות אהבה מטורפים (אוקסיטוצין) גורמים לך לרצות להיות עם הקטן שלך ללא הפסקה וללא הפרדה.
במציאות בה אנו חיים היום רוב התינוקות נשלחים לתינוקיה וזה כאילו בסדר מצד כולם - מלבד מהצד של התינוקות.
כשתינוק נולד כל מה שהוא צריך וזקוק לו זה להיות צמוד לאימו אשר תגיש לו את השד באהבה בכל רגע שרק יראה את הסימן הכי קטן, כאשר תינוקות נשלחים לבדיקות בשעות הקריטיות לאחר הלידה הרגעים האלו בהם ההורמונים מופרשים מתפספסים.
כמובן שגם לידה עם אפידורל מחבלת בהפרשת האוקסיטוצין ובמדינה בה אנו חיים העידוד ללידת אפידול קיים ברוב המוחלט של בתי החולים בהם יש עומס מטורף וכל מה שרוצים זה רק ליילד את האישה ולזרז את הלידה והכי נוח זה שהאישה שוכבת חצי מורדמת על המיטה.

בנוסף גם כשאישה מניקה והכל טוב בתי החולים חוששים מהירידה במשקל התינוק שידוע שאמורה להיות עד 10 אחוז ממשקלו בשבוע הראשון ועדיין מלחיצים את היולדת והסובבים אותה שהתינוק לא אוכל מספיק וצריך לשלב תמ"ל או לשאוב ולתת בבקבוק וכידוע, כשהתינוק מקבל בקבוק הוא פשוט לא יונק וכשהוא לא יונק הגוף לא מקבל אותות לייצר חלב. גם הדרישה למלא טבלה של משך ההנקה כשאת אחרי לידה כאובה ומתאמנת בהנקה היא לא הגיונית ככ בעיני.

אז אסכם את מה שאני מנסה להגיד בעצם, הפרשת האוקסיטוצין היא קריטית להצלחת ההנקה וזאת קורת בלידה טבעית ובא-פ-ס הפרדה.

וחוץ ממה שכתבתי כמובן שיש גם את הפן הטכני שצריך ללמד כל יולדת ב10 דקות הראשונות שהתינוק יוצא את הטכניקה הלא מאוד מסובכת יש לומר פשוט כשזה מגיע מאוחר מידי זה כבר יותר קשה לתינוק.

לפני ארבעה חודשים ילדתי ובמהלך הריון למדתי ככ הרבה דברים על התהליך הפסיכולוגי שאישה עוברת בזמן לידה וזה פשוט מרגיש כאילו אף אחד בבית החולים לא מתייחס להיבט הזה שזה בעצם הכל. הזיה.

נוצר ע"י
משתתף/ת אנונימי/ת (not verified)

Vote

1
הצבע\י לתשובה

תגובות

Vote

1
הצבע\י לתשובה
1הצבעה
111
צפיות
0
תגובות
1
חברים