איך לסייע לתמוך ביולדת שבוחרת להניק

ללמוד מהגרמנים לדוגמא:
היולדת מקבלת שמירת הריון 6 שבועות לפני התאריך המשוער. מה שנותן ליולדת הזדמנות להתכנס לפני הרגע ולהכין את עצמה לחיבור ולמה שעתיד להגיע.
היולדת יכולה לבחור את אופן בו היא רוצה ללדת. בין אם לידה ביתית, לידה בבית יולדות, לידה בבית חולים. יש בחירה ויש תמיכה בבחירה. עוד פקטור שמוריד לחץ ומאפשר לידה בטוחה והיקשרות עם התינוק.
היולדת מקבלת ליווי של מיילדת עוד בהריון והמיילדת הזו תלווה את היולדת גם אחרי הלידה עם מה שקשור בתינוק- החל בהכנה מנטלית ללידה, הכנה מנטלית להנקה,תמיכה בהנקה, מקלחת ראשונה, שילוב מוצקים, שלבי התפתחות התינוק. ליווי עם קשיים בהנקה, עם שינה וכדומה.
אחרי הלידה האם מקבלת ״שבוע מיטה״ ששמו כן הוא- האם במיטה ומקבלת תמיכה מלאה מהסביבה שלה כל המתח אחרי הלידה יורד ויכולה להיווצר היקשרות בין התינוק לאם. מוריד מתח מההנקה והכאבים של אחרי לידה.
הבן או בת הזוג של היולדת זכאים להיות שותפים מלאים בחופשת הלידה והזוג שם כדי לתמוך באם היולדת - מה שמוסיף להקשרות בין האם / אב לתינוק.
ישנה חופשת לידה של שנה!!! ועוד חודשיים אם הזוג שותף בחופשת הלידה. אפשר לחלוק אותה ואפשר לחלק אותה למה שמתאים.
כל אלה ועוד. מומלץ לדבר עם מישהו מהמערכת הבריאות הגרמנית והעולמית וליישר קו. ליצור דור של ילדים שמחוברים לצרכיהם ולא רק לייצר תינוק מושלם ולשלוח לגן אחרי שלושה חודשים.

לימורקישי's picture
נוצר ע"י

Vote

0
הצבע\י לתשובה

תגובות

Vote

0
הצבע\י לתשובה
0הצבעות
156
צפיות
0
תגובות
0
חברים