בעיני יש המון דברים שאפשר לעשות, אלא העיקריים

נתחיל עוד בהריון:
עלון מידע על יתרונות ההנקה שישלח להריוניות בתחילת טרימסטר שני, אפשר ומומלץ באימייל כמו שאני מקבלת מקופ"ח אחרי שאובחנתי אצל הרופאה במחלה כל שהיא שיש להם מאמר לגביה.
שכל הריונית תקבל בתחילת טרימסטר שלישי תקבל עלון המסביר על הנקה בימים הראשונים, טיפים להנקה מוצלחת, הסבר על חשיבות ייעוץ הנקה בכל בעיה אפילו קלה בהנקה, וכן הזמנה למפגש הכנה להנקה בקופ"ח או טיפת חלב עם יועצת הנקה, ללא עלות.
שכל הריונית תקבל עלון תמיכה במניקה, שתוכל לתת לאנשים הסובבים אותה, בן/בת הזוג, משפחה וכו'… על מנת שידעו איך לתמוך בה.

לאחר הלידה:
מיד לאחר הלידה להכניס אפס הפרדה כנוהל בבתי החולים, כולל עור לעור והנקה מיד לאחר הלידה ובמקרה הצורך עזרה ראשונית מיועצת הנקה כבר בחדר לידה כדי לא לפספס את שעת הזהב.
זמינות גבוהה יותר של יועצות הנקה בבתי החולים.
יועצת הנקה שתגיע לבית היולדת יומיים או שלושה אחרי לידה (גם ליולדות בית כמובן), עדיף ללא עלות, במקסימום בהשתתפות מינימאלית כמו השתתפות עצמית בביקור אצל רופא מומחה. המשך מעקב טלפוני או דיגיטלי במידת הצורך.
אפשרות להזמנת יועצת הנקה הביתה פעמים נוספות בהתאם לצורך בעלות של השתתפות עצמית מינימלית אצל רופא מומחה. לפחות בחודשיים הראשונים.
אפשרות לקבוע תור ליועצת הנקה דרך קופת חולים, ללא תשלום, כמו רופא משפחה או רופא נשים, בזמינות גבוהה.

כללי:
הארכת חופשת הלידה לחצי שנה לפחות בתשלום וחצי שנה נוספת ללא עלות.
עידוד פתיחה של פעוטונים במקומות עבודה המעסיקים הרבה אמהות.
שבכל מקום עבודה יהיה חדר שאיבה נורמלי.
חידוד חשיבות תמיכה בהנקה בכלל וגם מעל גיל שנה מול כלל אנשי הרפואה. עדיין יש הרבה עדויות על רופאים שונים שאומרים לנשים שבאות אליהם או מביאות את ילדיהן לקבל טיפול ונאמר להן שאין טעם בהנקה.

Suf Bar's picture
נוצר ע"י

Vote

0
הצבע\י לתשובה

תגובות

Vote

0
הצבע\י לתשובה
0הצבעות
196
צפיות
0
תגובות
0
חברים