הטיפול בפצע

בתור אח, אנחנו והמטופלים סובלים רבות המעניין של הסמכות של האחות לטיפול בבית. לקופות ישנה מגבלה מובנית של כח אדם שאינו יכול טיפול לפי הצרכים המיטביים של המטופל, אם זה מפני שהקופה לא יכולה להחזיק כח אדם בהכן ואם זה מפני שהקריטריונים לטיפול בית הם נוקשים ביותר.
עקב כך, מטופלים ומשפחותיהם נוטים לפנות לטיפולים פרטיים, שעולים כסף רב אך אינם מפוקחים ואינם מוסדרים בחוק. הצורך בהגדרה חוקית של אחות עצמאית לטיפולי בית היא קריטית. כזו שלא רק שהיא מגיעה לבד אל בית המטופל, אלא גם יכולה להקבל החלטות לפי הידע, הרב, שיש לה.
מזה כחמש שנים, אני עובד בתור אח פצע, מבצע ביקורי בית עבור הקופה כדי לבצע הערכ וטיפול לפצעים קשי-ריפוי מסוגים שונים. במקרים רבים, המשפחה מעוניינת לשכור אחות שתתן מענה טיפולי יומיומי ותחליף חבישות בכל עת, דבר זה לא נמצא ביכולת של קופת החולים. בנוסף, בתור אח פצע עם הכשרה ונסיון, אני זקוק להוראת רופא לכל חבישה שאני מניח למטופל, למרות שהוא לא יודע איך ניגשים לפצע ומה היא החבישה הזו שאני מבקש. כלומר, נוצר כאן מצב אבסורד, בו אני המומחה, אני זה שרואה את המטופל באופן תכוף אך הסמכות הואחריות אינן שלי. אין לי אפשרות לבנות את כל תוכנית הטיפול, אינני יכול להחליט על סוג הטיפול מבחינת התיעוד בתיק. מלבד זאת, פעמים רבות, מבקשים ממני לבוא בתור אח פרטי. אמנם, אני יכול לעשות את הביקורים הללו, לסייע למשפחות באופן נרחב ולרוב גם לקחת פחות כסף מהאנשים שכבר עוסקים בכך. אבל אין לנו, האחיות, סמכות ללטפל בפצעים לפי הידע והנסיון שלנו, גם לא לבוגרות על-בסיסי בפצע שעודן צריכות לפעול לפי פרוטוקול כתוב למרות שאין כאלה אצל רופאים לשום פצע מלבד כף-רגל סכרתית.

Elad Koren's picture
נוצר ע"י

Vote

1
הצבע\י לתשובה

תגובות

Vote

1
הצבע\י לתשובה
1הצבעה
227
צפיות
0
תגובות
1
חברים