תמיכה בנשים מניקות

במסגרת עבודת הדוקטורט שלי חקרתי את חווית ההנקה של נשים מניקות ואחת מהמסקנות שלי היא שחווית ההנקה, למרות שהיא חוויה אישית ופרטית, מושפעת מאוד מגורמים חיצוניים כמו מסגרת התמיכה שיש לאישה המניקה, הגישה שיש לה למשאבים (למשל יועצות הנקה ואנשי מקצוע שתומכים בהנקה, משאבת חלב וכיסוי ביטוחי לדברים הנ"ל), סביבה קרובה תומכת בהנקה (בני/בנות זוג, הורים, אחים וכו), כמו גם סביבה ציבורית שתומכת בהנקה. למשל, חלק מהנשים שראיינתי הן נשים מניקות שחיות בארה"ב והן ציינו כי העובדה שיש חקיקה ספציפית שמאפשרת להן להניק בפומבי ושלאנשים שעוברים אסור לפי החוק לומר כלום מאוד עוזרת.

זאת אומרת שלתמוך באישה מניקה או לעודד יותר הנקה לא מתחיל ונגמר ביעוץ הנקה בבית החולים אחרי הלידה או בפוסטרים על קירות של מחלקת יולדות.
זה כרוך בהנגשת מידע לבני משפחה, בחקיקה, ובהכשרת יותר אנשי צוות שיכולים לתת ייעוץ רפואי רלוונטי לנשים מניקות או בהריון.

עוד דבר חשוב שמחקרים קודמים מראים הוא שלא כל סוגי התמיכה שנשים מניקות מקבלות מאנשי צוות אפקטיביים באותה המידה. תמיכה שרואה את האישה ואת הנסיבות שלה באופן הוליסטי וגם תמיכה אינפורמטיבית הכוללת גם דיון בקשיים ובמכשולים היא יותר אפקטיבית מתמיכה שהיא רק דידקטית וכזו שכוללת גם רכיב של רגשי אשמה במידה והאישה חווה קשיים בהנקה.

אשמח מאוד לשתף עוד ממסקנות עבודת המחקר שלי אם תרצו אנא צרו קשר ב iram@sfu.ca

תודה!

Ilana Ram's picture
נוצר ע"י

Vote

0
הצבע\י לתשובה

תגובות

Vote

0
הצבע\י לתשובה
0הצבעות
210
צפיות
0
תגובות
0
חברים