הגדלת החל"ד, אפס הפרדה ויועצות הנקה תומכות

שלום וכל הכבוד על השאלה שמופנית לציבור האמהות!
קודם כל כפי שרשמתי בכותרת יהיה טוב אם תאריכו את חופשת הלידה כי יש אמהות (כמו אחותי) שמראש ויתרו על הנקה כי ידעו שתצטרך לחזור לעבודה אחרי שלושה חודשים וההנקה רק הסתדרה לה לקראת הזמן הזה, מה שגרם לה בפעם הבאה לוותר מראש.
עוד דבר חשוב מאוד זאת אפס הפרדה - זה מאוד מקל על אמהות, נותן להן נחת נפשי וכמובן מדהים עבור התינוק, ואני יכולה לומר שמחלקת אפס הפרדה באסף הרופא כל כך הקלה עלי ונהניתי שם מאוד שזה ממש הוריד מהלחץ הנפשי שאמא טרייה שרויה בו. וכמובן כשתינוק לא מופרד מאמא שלו הסיכוי שינק כמו שצריך גדל לאין שיעור.
בפן השטחי יותר אם יהיו מחלקות אפס הפרדה נוחות וכיפיות כמו באסף הרופא אז יותר אמהות יבחרו באופציה זאת וככה גם הן וגם התינוק יזכו להתחלה חלקה יותר.
כשמשאירים תינוק בתינוקיה קרה כבר לא פעם שנתנו תמ"ל ללא רשות האמא וככה פגעו בהנקה.
דבר נוסף ואת זה הרגשתי בעיקר בבית החולים סורוקה וחברות שלי הרגישו גם במקומות נוספים - אין יועצות זמינות לאמהות, וכשכבר יש אלה לא יועצות מוסמכות אלא אחיות. וכשלא הכל הולך חלק הן עושות לאמהות רגשות אשם שהתינוק רעב ומשכנעות אותן לתת תמ"ל למרות שידוע שביממה הראשונה יש סיכוי שתינוק לא ירצה לינוק ואפשר רק לתת לו קולוסטרום, והקיבה של תינוק בימים הראשונים היא בגודל כה קטן שאין צורך ישר לתת בקבוק תמ"ל אלא לתת לאשה את ההזדמנות להניק. כמו כן המחקרים מראים שברגע שנותנים תמל כל פלורת המעי משתנה וכל יתרונות ההנקה פוחתים, וזה מידע שאף אמא לא מקבלת אלא אם היא לא חפרה וביררה זאת בעצמה.
ברור שהכוונה שלהן טובה אבל מורגש שפשוט חסר להן הידע הזה והן נותנות עצות לפי ניסיונן או לפי פרוטוקול בית חולים כלשהו וככה מונעות מאמהות התחלה שיכולה להיות מוצלחת אם רק הייתה תמיכה.
אז חשוב מאוד שיהיו יועצות הנקה מוסמכות שזמינות, ושיודעות לנסות מה שצריך כדי לאפשר הנקה בלעדית ולא ישר לתת תמ"ל.
לסיכום יצא לי קצת מבולגן אבל מקווה שהעברתי את המסר. תודה רבה!

olaber@gmail.com's picture
נוצר ע"י

Vote

1
הצבע\י לתשובה

תגובות

Vote

1
הצבע\י לתשובה
1הצבעה
104
צפיות
0
תגובות
1
חברים