טיפול מרחוק - רפואת נשים

שלום.
כמה הערות ותובנות:
א. אני חושב שחשוב שהאיגודים המקצועיים ומשרד הבריאות יתאימו את ההנחיות המקצועיות לרפואה מרחוק.
למשל בדוגמה של 'מעקב הריון' -
כמה מפגשים פרונטליים צריכים להתקיים ? באיזו תדירות המטופלת צריכה להגיע ולשם מה ? על מה אנחנו מוותרים כדי לאפשר ליווי הריון מרחוק ?
ב. צריך לפתור את נושא החתימה על הסכמה מדעת ולאפשר אותה מרחוק. בטיפולי פריון הדבר היה מאפשר מעבר לעבודה מלאה מרחוק. הנהלים הקיימים דורשים חתימה של הזוג בפני הרופא.
ג. צריך לקבוע קריטריונים בזימון תורים לרפואה מרחוק. למשל - מטופלת שהיתה ב X החודשים האחרונים בביקור פרונטלי יכולה לקבוע תור ומי שלא צריכה לבוא לביקור. אחרת נוצרת עליה חדה בביקושים בפניות שהן 'פניות סרק' תוך כדי צמצום הזמינות של התורים הפנויים.
ד. אני חושב שרפואה מרחוק הולכת טוב יותר עם 'רופא אישי'. קשה לקיים רפואה מרחוק לרופא מזדמן שאינו מכיר את המטופלת. גם כאן צריך להגדיר קריטריונים למיהו 'רופא אישי' בתחום רפואת הנשים ולקבוע מגבלות כך שיישמר כרופא אישי.
ה. במצב של צמצום במספר התורים הפרונטליים ונגישות רבה לתורים מקוונים, צריך לקבוע 'קנס' ל NON SHOW כדי לפנות תורים ולמנוע ניצול לרעה של הזמנת תורים ללא הגעה. בנוסף צריכה להיקבע 'אגרה' גם לביקורים מרחוק (אולי אפילו גבוהה יותר) כדי למנוע ABUSE והזמנת תורים שלא לצורך.

נוצר ע"י
משתתף/ת אנונימי/ת (not verified)

Vote

0
הצבע\י לתשובה

תגובות

Vote

0
הצבע\י לתשובה
0הצבעות
134
צפיות
0
תגובות
0
חברים