טיפול התפתחותי

בסגר הנוכחי אני מטפלת דרך הזום, ומוצאת את עצמי מופתעת לטובה, ומהפידבק של ההורים גם הם חשים כך.
בעיני ישנם כמה יתרונות מובהקים לצורת הטיפול הזו, עם הסתייגות שאציין בסיום.
1. הדרכה ותרגול- אופי הטיפול בילד באופן טבעי הוא טיפול הדרכתי ומשפחתי, כיוון שהמטרה היא להעביר את הכלים להורה, המטפל העיקרי.
הזום מכריח אותי כמטפלת לדייק את ההדרכה מחד ולקחת צעד לאחור מול הילד וההורים מקבלים 100% תרגול והדרכה כיצד לטפל בילדם ולקדם אותו מוטורית.
2. סביבה טבעית- פעמים רבות שמעתי את הטענה כי חדר הטיפול הוא "מעבדה" וכי זו לא התמודדות אמיתית עם האתגרים והחוסרים שמציבה הסביבה הטבעית של הילד. בטיפול מרחוק, הילד רגוע ונינוח, בסביבתו הטבעית, עם הוריו, ללא קושי להסתגל למצב חדש ולמטפלת זרה. שוב, 100% יעילות.
3. טיפול הוליסטי- כבר ציינתי כי בבית הילד בסביבתו הטבעית, על יתרונה וחסרונה. לעיתים אנו רואים תמונה חלקית שההורים מציגים לנו, ואין לנו יכולת לתת מענה מדוייק באמת בגלל מגבלה זו. בטיפול מרחוק אני כמטפלת מקבלת הצצה לעולם האמיתי בו בילד מתפתח ויכולה לזהות למשל דלות בחשיפה למשחקים, חוסר התאמה של הסביבה ואפילו סיכונים בטיחותיים, ובהדרגה ורגישות לתת הצעות להעשרה ולשינוי.

לסיום אציין כי אין תחליף למגע, לקשר בלתי אמצעי ולחויה טיפולית משותפת.
כמו כן, במקרים מורכבים, מבחינת האבחנה של הילד או מבחינת המסוגלות ההורית, טיפןל מרחוק הוא חלקי מאוד במקרה הטוב, או חסר יעילות במקרים אחרים.כלומר, צורת טיפול זו רלוונטית רק כאשר מדובר באבחנה של עיכוב בהתפתחות הנורמלית, עם מסוגלות הורית.

בהצלחה לכולנו והרבה בריאות,
מלי הרוניאן, פיזיותרפיסטית נוירו-התפתחותית.

נוצר ע"י
משתתף/ת אנונימי/ת (not verified)

Vote

0
הצבע\י לתשובה

תגובות

Vote

0
הצבע\י לתשובה
0הצבעות
132
צפיות
0
תגובות
0
חברים